Veľký Biel

od | jan 10, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Veľký Biel

Okrem klasických aktivít nám vždy vznikne nejaká nová činnosť, takže máme stále o čom písať. Teší nás, že po „koronáčovi“ opäť „ožili“ Vajnory – na púti k blahoslavenému Titusovi Zemanovi boli žiaci z Cirkevnej školy svätej Angely Merici z Trnavy, miništranti z Tymianu, z Kostolnej a okolia, ako aj siedmi bratia saleziáni z Viedne. Táto skupina bola zaujímavá aj tým, že ich viedol rakúsky spolubrat a ostatní boli z Afriky.

Don Luscoň zaniesol relikvie dona Titusa do Bzín na Oravu a po návrate rád informoval bratov, že saleziáni, ktorí tam pôsobili, zanechali v ľuďoch veľmi dobré spomienky, a že sa Bzinčania potešili, že opäť budú mať medzi sebou saleziána – dona Titusa.

Velky biel 01 2023 02

Pre exallievov je náš dom veľmi vhodný na rôzne stretnutia. Na duchovné obnovy si pozývajú aj hostí. Najprv s chlapmi viedol viacdňovú obnovu don Dzivý a potom, keď k nim pribudli aj rodiny exallievov, nás navštívil aj pán provinciál, ktorý duchovnú obnovu zavŕšil. Počas liturgie exallievi medzi seba prijímali nových členov. Aj nejakého Taliana, ktorý sa tu priženil.

Ako sa blížili Vianoce, nasledovali všelijaké obnovy a spovedania mladých. Teší nás, že náš dom nadobúda črty „Oratko-Bratislava-vidiek“. Opäť sme prvých desať dní decembra zastupovali vo Vajnoroch a pomáhali spovedať vo farnostiach na okolí.

Don Jožko Komloš a spolupracovníci zo Senca mali výročné stretnutie a pozvali naň aj zástupkyňu Kontemplatívnej fraternity Márie z Nazareta – meditatívnej zložky saleziánskej rodiny Ľudmilu Menšikovú zo Šaštína. Pozvanie na pravidelné obnovy platí aj pre iných členov tejto vetvy saleziánskej rodiny, aby aj oni mohli načerpať z príprav na storočné jubileum saleziánov.

Velky biel 01 2023 03

Premiéry sa počas jednej svätej omše dočkal aj spevácky zbor v Novej Dedinke, kde ho dal Peťo Podolský dokopy za veľmi krátky čas. Nacvičujú jasličkovú pobožnosť a premiéra bude na Štefana. Nuž a popri práci sme vládali sledovať aj MS vo futbale a sme radi, že vyhrali naši.

Do nového roku vám všetkým prajeme radosť zo života, Božie požehnanie, pokoj v srdci a veľa energie na šírenie Božieho kráľovstva.

bratia z Veľkého Bielu

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bratislava-Miletičova (1950 – 2024)

Pôsobenie saleziánov v Bratislave na Miletičovej ulici sa začalo v roku 1933. Násilne ho však ukončil nástup komunistickej diktatúry. Spolu s ostatnými mužskými rehoľami nemohli saleziáni od roku 1950 v Československu oficiálne pôsobiť.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín