Turín – Crocetta

od | dec 14, 2023 | Saleziáni

 

Zatiaľ čo sa nad naším storočným domom zbiehajú čierne mračná nejasnej budúcnosti a pravdepodobného predaja nehnuteľnosti, o ktorej sa už píše aj v novinách, vzťahy, ktoré vládnu v komunite, sú prežiarené srdečnosťou, pokojom a radosťou.

K tejto bratskej pohode prispela nemalou mierou jedna historická udalosť, o ktorej mnohé generácie slovenských bratov len snívali. Áno, podarilo sa nám prerobiť a zveľadiť spoločenskú miestnosť v podzemí! Jej slávnostné otvorenie bolo na sviatok Všetkých svätých hneď po večeri. Prvým zázrakom bolo, že pri požehnaní novej kuchynky a prestrihnutí pásky bola celá komunita bratov, ktorí veľmi nezvyknú navštevovať tieto priestory. Vôňa vareného vína a chuť čerstvo upečených chrumkavých slaných jednohubiek vytvorili atmosféru, z ktorej bolo ťažké odísť. A ten druhý zázrak? Že sa na tom spolu podieľali bratia z 21 krajín s česko-slovenským hnacím motorom. Koadjútor Carletto, ktorý by vám voľakedy nedovolil vymeniť si ani len žiarovku na izbe, ocenil schopnosti spolubratov, pretože zvládli všetko – od montáže sadrokartónu cez poskladanie nábytku až po inštalatérske práce.

Turin 12 2023 02

Turin 12 2023 03

Hoci nevieme, koľko rokov ešte budeme na Crocette, jedno je isté. Ak sa do niečoho oplatí investovať, dokonca aj v čase krízy, tak je to bratský život. V našom prípade má medzinárodnú tvár a množstvo nových chutí. Dosvedčiť vám to môže otec provinciál, ktorý nás prišiel pozdraviť na curatorium a svoju návštevu zakončil práve vo vynovenej sala comunità.

Turin 12 2023 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.