Prešov

od | mar 7, 2024 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Prešov

Po oslave sviatku dona Bosca, ktorá trvala u nás skoro dva týždne a počas ktorej sme mali aj vizitáciu, sme sa ako komunita odobrali do „ústrania“ našich veľhôr (Roháče). Ubytovali sme sa v Zuberci s tým, že si ako komunita zalyžujeme a skôr narodení spolubratia sa nadýchajú počas prechádzok čerstvého vzduchu. Prvý deň z lyžovania nič nebolo, lebo celý deň pršalo. „Nevadí“, povedali sme si a zvolili sme inú alternatívu… Druhý deň sme mali krásne počasie a lyžovali sme celý deň. Po večeroch sme slávili svätú omšu, mali sme spoločné stolovanie a zahrali sme si karty. Peter Grzechynka pochádza z Oravy, a tak bol na chvíľku navštíviť aj svoju mamku.

Presov 03 2024 01

Chata Milana Rastislava Štefánika. Skupina mladých mužov z prešovského saleziánskeho strediska

Hneď po návrate z lyžovačky (7. februára) sme mali v našom stredisku „Večer pre dušu“. Hosťom bol diecézny kňaz Peter Sýkora a spolu s laikmi sme debatovali o synode. V pondelok 12. februára sme sa celá komunita zúčastnili na celodennej duchovnej obnove v Bardejove, kde sa o nás veľmi príkladne postarali naši spolubratia.

Počas prvého februárového víkendu sme pre mladých pripravili spoločnú duchovnú obnovu 912-ky, na ktorej sa zúčastnilo šesťdesiat mladých, dvaja saleziáni a tím pre 912-tku. DO bola na Drienici v DMM.

Druhý víkend bol náš mediálny tím s Jožkom Peržeľom v Ostrave, kde sa nachádza aj štúdio televízie Noe. Českí spolubratia saleziáni sa im venovali a ukázali im nielen štúdio TV NOE, ale aj zaujímavosti priamo v meste.

Presov 03 2024 03

Mediálny tím v Ostrave

Naši divadelníci boli počas tohto istého víkendu na sústredení na Zlatej Bani. Bol s nimi Ján Jakubov. Mimochodom, divadelníci v tomto čase cvičia nové divadelné predstavenie, s ktorým by potom chceli vystupovať. Tak isto športovci nezaháľali a v sobotu 10. februára tu v stredisku zorganizovali besedu s hokejbalovou hviezdou a potom hrali turnaj, na ktorom sa zúčastnili štyri tímy. Naši chlapci zvíťazili.😊

Saleziáni spolupracovníci 10. februára zrealizovali už po druhýkrát fašiangovú zábavu pre rodičov s deťmi. Zábava bola v KD Terni a trvala od 14.00 do 22.00. Zúčastnilo sa na nej asi stopäťdesiat ľudí.

Od 16. do 18. februára sme sa traja delegáti pre ASC zúčastnili na celoslovenskom kongrese saleziánov spolupracovníkov v Poprade. Za stredisko PO – Juh Ján Jakubov, za stredisko PO – Sever Ondrej Puček a za stredisko Sabinov Anton Červeň. Tu bola zvolená aj nová provinciálna rada pre ASC na Slovensku. Tešíme sa, že v novej provinciálnej rade máme troch ľudí z Prešova (František Goboňa, Zuzana Rákošová a Marek Šintal).

Do konca mesiaca február sa ešte uskutočnila duchovná obnova pre mladých (23. až 25. februára) a tiež púť exallievov do Turína (25. februára až 2. marca). Púť zorganizovali naši exallievi. Ako kňaz ich sprevádzal Ján Jakubov. Počas jarných prázdnin chystáme krátky prímesťák.

Presov 03 2024 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.