Október – misijný mesiac

od | okt 3, 2021 | Misie

Text a foto: Štefan Kormančík

Pred rokom nám Svätý Otec František pripomínal, že každý pokrstený je misionárom a vyhlásil október 2020 za mimoriadny misijný mesiac. Kto by chcel oživiť vo svojom stredisku, farnosti či komunite misijného ducha, stále má možnosť požiadať na misijnom oddelení saleziánov o návštevu misionára či dobrovoľníka, ktorí by sa podelili o svoje skúsenosti z misií.

K dispozícii je už aj misijný kalendár na rok 2022, ktorý sa pre mnohých ukazuje ako dobrý prostriedok na pripomínanie potreby misie. Toto sa, žiaľ, nedá povedať o našich „Správach zo saleziánskych misií“, ktoré vychádzajú trikrát do roka. Ich odber akosi klesá. Ak by nám niekto vedel poradiť, čím ich spraviť bližšími pre ľudí, aby sa v kostoloch míňali, radi si vypočujeme radu. Alebo aj z inej strany, prečo si ich ľudia z kostolov neberú, čo im v tom bráni. Vďaka za vašu podporu a spoluprácu.

V modlitbe Štefan Kormančík

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Košice-Luník IX

Rok 2023 je v niečom špecifický. Konkrétne v tom, že po 2 rokoch lockdownov, teda s odstupom 3 rokov zažívame to, čo bolo predtým samozrejmosťou.

Keď nájdeš otvorenú náruč…

Bolo to v roku 2011. Naša prvá saleziánska skúsenosť sa začínala presne touto vetou: „Jakub, Baška, ja som Andy a ja Elen, vitajte doma!“

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín