Október – misijný mesiac

od | okt 3, 2021 | Misie

Text a foto: Štefan Kormančík

Pred rokom nám Svätý Otec František pripomínal, že každý pokrstený je misionárom a vyhlásil október 2020 za mimoriadny misijný mesiac. Kto by chcel oživiť vo svojom stredisku, farnosti či komunite misijného ducha, stále má možnosť požiadať na misijnom oddelení saleziánov o návštevu misionára či dobrovoľníka, ktorí by sa podelili o svoje skúsenosti z misií.

K dispozícii je už aj misijný kalendár na rok 2022, ktorý sa pre mnohých ukazuje ako dobrý prostriedok na pripomínanie potreby misie. Toto sa, žiaľ, nedá povedať o našich „Správach zo saleziánskych misií“, ktoré vychádzajú trikrát do roka. Ich odber akosi klesá. Ak by nám niekto vedel poradiť, čím ich spraviť bližšími pre ľudí, aby sa v kostoloch míňali, radi si vypočujeme radu. Alebo aj z inej strany, prečo si ich ľudia z kostolov neberú, čo im v tom bráni. Vďaka za vašu podporu a spoluprácu.

V modlitbe Štefan Kormančík

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk

Aj vďaka tomu, že posledné správy sme posielali pred dvoma mesiacmi, ale tiež preto, že sme prežívali letné prázdniny, udalostí, ktoré sme prežili za tento čas, bolo veľmi veľa.

Misijný mesiac

Práve som dokončil týždňové sprevádzanie ľudí zo švajčiarskej saleziánskej misijnej organizácie Don Bosco Jugendhilfe Weltweit (JuWe), tu u nás na Slovensku, po rómskych pastoračných a komunitných centrách.

Blog od dobrovoľníka Juraja z Kene

V najnovšom blogu Domov sa s nami Juraj Ledecky podelil o to, ako vyzerajú také bežné dni v saleziánskom centre Bosco Boys Langata v hlavnom meste Kene, Nairobi.

Jakutsk

Tešíme sa, že napriek zložitej politickej situácii nám Pán dáva milosť aj cez farnosť slúžiť ľuďom a tak ich upevňovať vo viere, žeby sme boli životaschopným spoločenstvom.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín