Nová Dubnica

od | nov 8, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Nová Dubnica

Život u saleziánov v Novej Dubnici sa odvíja okrem komunity ešte aj vo farnosti, v oratóriu a v škole. Vo farskej pastorácii sa rozbehol známy IMOS – Ide mi o svätosť – príprava detí na prvé sväté prijímanie, do ktorého sú zapojení aj mladí zo stretiek. Spolubrat Pavol Nizner spolu so svojím tímom animátorov pripravil zaujímavé popoludnie pre deti a rodičov plné hier a aktivít zakončené adoráciou. Aj v tomto roku pokračujeme s mesačnými duchovnými obnovami farnosti, ktoré vedie spolubrat Bohuš Piešťanský, a čaká nás prvý z teologických večerov, ktoré pripravil Tibor Haluška a ktoré boli kvôli korone prerušené.

Ndca 11 2022 02

V oratku sa rozbehli stretká pre mladých. Vedú ich bratia Dano Imriška s Marekom Michalenkom. Uskutočnil sa animátorský večer, chatovačka v Tatrách a animátorské sústredenie zamerané na teambuilding.

Po pandemickej prestávke sa nadviazalo na tradíciu jesennej šarkaniády. V škole sa rozbehli krúžky, okrem iného aj stretko mediálnych nadšencov, ktoré vedie Dano. Aktuálne je tam prihlásených 17 detí, z toho 4 starší, ktorí pomáhajú ako animátori. Dano mal tiež na starosti „akčné trojdnie“ – zoznamovaco-teambuildingový pobyt prvákov z technického lýcea. Bolo zaujímavé zažiť ich aj v inom prostredí ako v škole, kde ich učí.

Tejto akcii predchádzalo svätorečenie Artemida Zattiho, čo bolo okrem iného aj príležitosťou stretnúť spolubratov, s ktorými študoval v Barcelone, a trochu oprášiť španielčinu.

Ndca 11 2022 03

Čoskoro by sa nám mal vrátiť don Peter Šinčík, ktorý si s menším kovidovým prerušením absolvoval kúpeľnú liečbu v Nimnici.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.