Nová Dubnica

od | nov 8, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Nová Dubnica

Život u saleziánov v Novej Dubnici sa odvíja okrem komunity ešte aj vo farnosti, v oratóriu a v škole. Vo farskej pastorácii sa rozbehol známy IMOS – Ide mi o svätosť – príprava detí na prvé sväté prijímanie, do ktorého sú zapojení aj mladí zo stretiek. Spolubrat Pavol Nizner spolu so svojím tímom animátorov pripravil zaujímavé popoludnie pre deti a rodičov plné hier a aktivít zakončené adoráciou. Aj v tomto roku pokračujeme s mesačnými duchovnými obnovami farnosti, ktoré vedie spolubrat Bohuš Piešťanský, a čaká nás prvý z teologických večerov, ktoré pripravil Tibor Haluška a ktoré boli kvôli korone prerušené.

Ndca 11 2022 02

V oratku sa rozbehli stretká pre mladých. Vedú ich bratia Dano Imriška s Marekom Michalenkom. Uskutočnil sa animátorský večer, chatovačka v Tatrách a animátorské sústredenie zamerané na teambuilding.

Po pandemickej prestávke sa nadviazalo na tradíciu jesennej šarkaniády. V škole sa rozbehli krúžky, okrem iného aj stretko mediálnych nadšencov, ktoré vedie Dano. Aktuálne je tam prihlásených 17 detí, z toho 4 starší, ktorí pomáhajú ako animátori. Dano mal tiež na starosti „akčné trojdnie“ – zoznamovaco-teambuildingový pobyt prvákov z technického lýcea. Bolo zaujímavé zažiť ich aj v inom prostredí ako v škole, kde ich učí.

Tejto akcii predchádzalo svätorečenie Artemida Zattiho, čo bolo okrem iného aj príležitosťou stretnúť spolubratov, s ktorými študoval v Barcelone, a trochu oprášiť španielčinu.

Ndca 11 2022 03

Čoskoro by sa nám mal vrátiť don Peter Šinčík, ktorý si s menším kovidovým prerušením absolvoval kúpeľnú liečbu v Nimnici.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.