Nová Dubnica

od | nov 8, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Nová Dubnica

Život u saleziánov v Novej Dubnici sa odvíja okrem komunity ešte aj vo farnosti, v oratóriu a v škole. Vo farskej pastorácii sa rozbehol známy IMOS – Ide mi o svätosť – príprava detí na prvé sväté prijímanie, do ktorého sú zapojení aj mladí zo stretiek. Spolubrat Pavol Nizner spolu so svojím tímom animátorov pripravil zaujímavé popoludnie pre deti a rodičov plné hier a aktivít zakončené adoráciou. Aj v tomto roku pokračujeme s mesačnými duchovnými obnovami farnosti, ktoré vedie spolubrat Bohuš Piešťanský, a čaká nás prvý z teologických večerov, ktoré pripravil Tibor Haluška a ktoré boli kvôli korone prerušené.

Ndca 11 2022 02

V oratku sa rozbehli stretká pre mladých. Vedú ich bratia Dano Imriška s Marekom Michalenkom. Uskutočnil sa animátorský večer, chatovačka v Tatrách a animátorské sústredenie zamerané na teambuilding.

Po pandemickej prestávke sa nadviazalo na tradíciu jesennej šarkaniády. V škole sa rozbehli krúžky, okrem iného aj stretko mediálnych nadšencov, ktoré vedie Dano. Aktuálne je tam prihlásených 17 detí, z toho 4 starší, ktorí pomáhajú ako animátori. Dano mal tiež na starosti „akčné trojdnie“ – zoznamovaco-teambuildingový pobyt prvákov z technického lýcea. Bolo zaujímavé zažiť ich aj v inom prostredí ako v škole, kde ich učí.

Tejto akcii predchádzalo svätorečenie Artemida Zattiho, čo bolo okrem iného aj príležitosťou stretnúť spolubratov, s ktorými študoval v Barcelone, a trochu oprášiť španielčinu.

Ndca 11 2022 03

Čoskoro by sa nám mal vrátiť don Peter Šinčík, ktorý si s menším kovidovým prerušením absolvoval kúpeľnú liečbu v Nimnici.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bratislava-Miletičova (1950 – 2024)

Pôsobenie saleziánov v Bratislave na Miletičovej ulici sa začalo v roku 1933. Násilne ho však ukončil nástup komunistickej diktatúry. Spolu s ostatnými mužskými rehoľami nemohli saleziáni od roku 1950 v Československu oficiálne pôsobiť.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín