Námestovo

od | apr 3, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Námestovo

Krásny pozdrav z ešte stále zamrznutej Oravy.

Počas jarných prázdnin sme organizovali už tradičný prímestský tábor. Ten si naplno užili nielen deti, ale aj veľký počet našich animátorov a tiež, a to dúfame, nádejní animátori, čiže deviataci. Tábor bol na motívy rozprávky Narnia. Po vovedení do témy ukážkou z filmu deti začínali každý deň rannými modlitbami a zamyslením, po ktorom nasledovala svätá omša. Každý deň bol bohatý na rôzne aktivity, záver dňa patril zase slovku saleziánov alebo animátorov.

Námestovo 04 2023 02

Námestovo 04 2023 03

Námestovo 04 2023 04

Naši chlapci sa tiež zúčastnili na celoslovenskom stretnutí miništrantov v Žiline. Vďaka za super organizáciu tejto akcie.

Počas Pôstneho obdobia sú u nás v stredisku krížové cesty. Na spestrenie a zároveň aj vytiahnutie rodín a všetkých našich sympatizantov von do prírody sme mali krížovú cestu v Bobrove na kalvárii. Zišlo sa nás naozaj neúrekom. A druhý krát sme uskutočnili krížovú cestu v Bobrove aj na Kvetnú nedeľu.

Námestovo 04 2023 06

Námestovo 04 2023 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.