Misijné správy

od | mar 9, 2022 | Misie

 

Nový blog od Barbory Berkovej z Tanzánie

„Na druhý deň po príchode do Didie sa mi odštiepilo trochu zo zuba. Po polmaratóne pošiel skoro celý zub. Otec Vincent hneď na ďalší deň vybavil zubára v Shinyange – meste vzdialenom asi 1,15 h od nás. Že je to dobrý doktor a má súkromnú ordináciu… No keď sme vystúpili z auta, zvonku to nevyzeralo dobre… a ani zvnútra.“

Určite si prečítajte celý blog TU, v ktorom naša dobrovoľníčka Baška zhrnula skoro šesť mesiacov života v saleziánskom stredisku Didia v Tanzánii. Príjemné čítanie!

Misijne spravy 03 2022 02

Info o marcovom recepte z kuchárskej výzvy

Naša kuchárska výzva Varíme so saleziánskym misijným kalendárom pokračuje aj v mesiaci marec a tentoraz nás čakajú jednoduché a rýchle palacinky aladi-oladyi. Je to obľúbená pochúťka aj na ďalekom východe, v Jakutsku. Stačí k nim pridať akýkoľvek ovocný džem, med alebo krémovú smotanu a chutné raňajky máte nachystané. A hovorí sa, že ak sa vám v noci sníva o tejto sladkej pochúťke, čaká vás stretnutie s rodinou alebo priateľmi. Skoré stretnutie so svojimi blízkymi prajeme aj tým, ktorých konflikt na Ukrajine rozdelil.

V našom saleziánskom misijnom kalendári nájdete recept a ak nám pošlete  vášho výtvoru, zapojíme vás do žrebovania o zaujímavé ceny v rámci našej kuchárskej výzvy. Pripájame aj fotky kenských čapát, ktoré nám poslali súťažiaci z februárového receptu. Gratulujeme aj víťazom, Laure a Tine. Viac informácií na www.saleziani.sk/misie. A vám všetkým prajeme príjemné varenie!

Misijne spravy 03 2022 03

Nový príspevok k Tehličke pre Kakumu

Duchovné materiály na hlbšie prežitie pôstu.

Tehlička pre Kakumu nám dáva možnosť hlbšie prežiť obdobie 40 dňového pôstu a stíšiť sa v modlitbe. „Zoberme svoje kríže a pridajme sa nielen k ľuďom z Kakumy na krížovú cestu. Kráčajme všetci spolu, ako bratia a sestry s Kristom.“ Na stránke www.tehlicka.sk v sekcii duchovné materiály nájdete krížové cesty, duchovné obnovy a adorácie či námety na stretká pre deti a mládež.

Tehlicka savio 03 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Adventná zbierka Štyri dary

SAVIO o. z. prináša už druhý ročník adventnej zbierky ŠTYRI DARY, ktorá začína 1. adventnou nedeľou 3. decembra 2023.

Jakutsk

Tunajšia filharmónia začala Medzinárodný arktický hudobný festival „Polárna žiara“. Päť z trinástich koncertov bolo u nás v kostole.

Aldan a Jakutsk

Misijné poslanie Kristovej Cirkvi je veľkým darom a obsahuje v sebe tajomstvo pôsobenia Božej lásky pre spásu človeka.

Saleziánsky misijný kalendár

Malé Slovensko dalo Cirkvi už mnoho misionárov. V jubilejnom roku 2024 si chceme pripomenúť a Pánu Bohu ďakovať zvlášť za tých saleziánskych.