Misijné správy

od | mar 9, 2022 | Misie

 

Nový blog od Barbory Berkovej z Tanzánie

„Na druhý deň po príchode do Didie sa mi odštiepilo trochu zo zuba. Po polmaratóne pošiel skoro celý zub. Otec Vincent hneď na ďalší deň vybavil zubára v Shinyange – meste vzdialenom asi 1,15 h od nás. Že je to dobrý doktor a má súkromnú ordináciu… No keď sme vystúpili z auta, zvonku to nevyzeralo dobre… a ani zvnútra.“

Určite si prečítajte celý blog TU, v ktorom naša dobrovoľníčka Baška zhrnula skoro šesť mesiacov života v saleziánskom stredisku Didia v Tanzánii. Príjemné čítanie!

Misijne spravy 03 2022 02

Info o marcovom recepte z kuchárskej výzvy

Naša kuchárska výzva Varíme so saleziánskym misijným kalendárom pokračuje aj v mesiaci marec a tentoraz nás čakajú jednoduché a rýchle palacinky aladi-oladyi. Je to obľúbená pochúťka aj na ďalekom východe, v Jakutsku. Stačí k nim pridať akýkoľvek ovocný džem, med alebo krémovú smotanu a chutné raňajky máte nachystané. A hovorí sa, že ak sa vám v noci sníva o tejto sladkej pochúťke, čaká vás stretnutie s rodinou alebo priateľmi. Skoré stretnutie so svojimi blízkymi prajeme aj tým, ktorých konflikt na Ukrajine rozdelil.

V našom saleziánskom misijnom kalendári nájdete recept a ak nám pošlete  vášho výtvoru, zapojíme vás do žrebovania o zaujímavé ceny v rámci našej kuchárskej výzvy. Pripájame aj fotky kenských čapát, ktoré nám poslali súťažiaci z februárového receptu. Gratulujeme aj víťazom, Laure a Tine. Viac informácií na www.saleziani.sk/misie. A vám všetkým prajeme príjemné varenie!

Misijne spravy 03 2022 03

Nový príspevok k Tehličke pre Kakumu

Duchovné materiály na hlbšie prežitie pôstu.

Tehlička pre Kakumu nám dáva možnosť hlbšie prežiť obdobie 40 dňového pôstu a stíšiť sa v modlitbe. „Zoberme svoje kríže a pridajme sa nielen k ľuďom z Kakumy na krížovú cestu. Kráčajme všetci spolu, ako bratia a sestry s Kristom.“ Na stránke www.tehlicka.sk v sekcii duchovné materiály nájdete krížové cesty, duchovné obnovy a adorácie či námety na stretká pre deti a mládež.

Tehlicka savio 03 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.