Misijné správy

od | mar 9, 2022 | Misie

 

Nový blog od Barbory Berkovej z Tanzánie

„Na druhý deň po príchode do Didie sa mi odštiepilo trochu zo zuba. Po polmaratóne pošiel skoro celý zub. Otec Vincent hneď na ďalší deň vybavil zubára v Shinyange – meste vzdialenom asi 1,15 h od nás. Že je to dobrý doktor a má súkromnú ordináciu… No keď sme vystúpili z auta, zvonku to nevyzeralo dobre… a ani zvnútra.“

Určite si prečítajte celý blog TU, v ktorom naša dobrovoľníčka Baška zhrnula skoro šesť mesiacov života v saleziánskom stredisku Didia v Tanzánii. Príjemné čítanie!

Misijne spravy 03 2022 02

Info o marcovom recepte z kuchárskej výzvy

Naša kuchárska výzva Varíme so saleziánskym misijným kalendárom pokračuje aj v mesiaci marec a tentoraz nás čakajú jednoduché a rýchle palacinky aladi-oladyi. Je to obľúbená pochúťka aj na ďalekom východe, v Jakutsku. Stačí k nim pridať akýkoľvek ovocný džem, med alebo krémovú smotanu a chutné raňajky máte nachystané. A hovorí sa, že ak sa vám v noci sníva o tejto sladkej pochúťke, čaká vás stretnutie s rodinou alebo priateľmi. Skoré stretnutie so svojimi blízkymi prajeme aj tým, ktorých konflikt na Ukrajine rozdelil.

V našom saleziánskom misijnom kalendári nájdete recept a ak nám pošlete  vášho výtvoru, zapojíme vás do žrebovania o zaujímavé ceny v rámci našej kuchárskej výzvy. Pripájame aj fotky kenských čapát, ktoré nám poslali súťažiaci z februárového receptu. Gratulujeme aj víťazom, Laure a Tine. Viac informácií na www.saleziani.sk/misie. A vám všetkým prajeme príjemné varenie!

Misijne spravy 03 2022 03

Nový príspevok k Tehličke pre Kakumu

Duchovné materiály na hlbšie prežitie pôstu.

Tehlička pre Kakumu nám dáva možnosť hlbšie prežiť obdobie 40 dňového pôstu a stíšiť sa v modlitbe. „Zoberme svoje kríže a pridajme sa nielen k ľuďom z Kakumy na krížovú cestu. Kráčajme všetci spolu, ako bratia a sestry s Kristom.“ Na stránke www.tehlicka.sk v sekcii duchovné materiály nájdete krížové cesty, duchovné obnovy a adorácie či námety na stretká pre deti a mládež.

Tehlicka savio 03 03

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Stretne sa Slovák, Afričan a Aziat

Mnohí by očakávali, ako bude tento vtip pokračovať, ale toto je program saleziánskeho misijného dobrovoľníctva, ktorý bol, je a veríme, že naďalej bude obohatením pre mnohých našich mladých. Ako také dobrovoľníctvo vyzerá?

Dobrovoľníci prijali misijné kríže

Traja vytrvalí dobrovoľníci v nedeľu 23. júna 2024 dobehli do cieľa svojej ročnej prípravy a prijali misijné kríže z rúk otca provinciála Petra Timka.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín