Mikuláš na Miletičovej

od | dec 4, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

V nedeľu 4. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.

Už o 16:00 a zišlo v starom oratóriu asi 150 detí a rodičov, aby ho privítali. Dozvedeli sa však, že Mikuláš mal defekt na svojich saniach, takže sa jeho príchod trochu oddiali.

 

Mikulas mileticova 12 2022 02

Mikulas mileticova 12 2022 03

Deti preto začali v oratóriu plniť rôzne úlohy. Robili si z papiera všakovaké veci: ovečky, srdiečka… kreslili obrázky alebo tancovali na detské piesne, ktoré zneli z reproduktorov. Po hodine týchto aktivít už chceli stretnúť Mikuláša a tak ho začali zborovo volať: „Mikuláš, Mikuláš…!“

Mikulas mileticova 12 2022 04

Mikulas mileticova 12 2022 05

A Mikuláš vďaka tomuto volaniu konečne našiel aj dvere do oratória na Miletičovej a skutočne prišiel. Povedal deťom krátky príbeh zo svojho života v Mire v Južnom Turecku, kde bol biskupom a potom začal deťom rozdávať darčeky. Deti mu zase dávali svoje výtvory z papiera a obrázky, ktoré namaľovali.

Mikulas mileticova 12 2022 06

Nakoniec si niektorí rodičia aj s deťmi urobili selfie fotografie so svätým Mikulášom. Ale niektoré menšie deti sa k nemu báli priblížiť, takže si fotografiu urobili iba rodičia s väčšími deťmi.

Mikulas mileticova 12 2022 07

Mikuláš sa potom so všetkými rozlúčil a putoval ďalej, lebo sa mal stretnúť ešte s ďalšími deťmi na iných miestach.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Po dlhšej odmlke pozdravujeme z Luníka IX a ponúkame vám stručnejší prierez našich jesenných podujatí.

Poprad

Pozdravujeme z Popradu. Náš nový spolubrat Ján Drgoň ukázal všetkým, aký je šarkan, a na miestnej šarkaniáde atakoval výškou letu svojho šarkana pristávacie lietadlá.

Rorátne sväté omše v Novej Dubnici

Počas adventu sa ráno zvyknú slúžiť rorátne sväté omše. Aj saleziáni v Novej Dubnici ich slávia vo farskom kostole a na Spojenej škole sv. Jána Bosca.

Námestovo

Naši animátori zažili nádherný animátorsky jesenný víkend na fare v Lúčkach. Tu sa mohli ešte viac spoznávať a pri rozličných aktivitách vytvárať osobné vzťahy.