Mikuláš na Miletičovej

od | dec 4, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

V nedeľu 4. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.

Už o 16:00 a zišlo v starom oratóriu asi 150 detí a rodičov, aby ho privítali. Dozvedeli sa však, že Mikuláš mal defekt na svojich saniach, takže sa jeho príchod trochu oddiali.

 

Mikulas mileticova 12 2022 02

Mikulas mileticova 12 2022 03

Deti preto začali v oratóriu plniť rôzne úlohy. Robili si z papiera všakovaké veci: ovečky, srdiečka… kreslili obrázky alebo tancovali na detské piesne, ktoré zneli z reproduktorov. Po hodine týchto aktivít už chceli stretnúť Mikuláša a tak ho začali zborovo volať: „Mikuláš, Mikuláš…!“

Mikulas mileticova 12 2022 04

Mikulas mileticova 12 2022 05

A Mikuláš vďaka tomuto volaniu konečne našiel aj dvere do oratória na Miletičovej a skutočne prišiel. Povedal deťom krátky príbeh zo svojho života v Mire v Južnom Turecku, kde bol biskupom a potom začal deťom rozdávať darčeky. Deti mu zase dávali svoje výtvory z papiera a obrázky, ktoré namaľovali.

Mikulas mileticova 12 2022 06

Nakoniec si niektorí rodičia aj s deťmi urobili selfie fotografie so svätým Mikulášom. Ale niektoré menšie deti sa k nemu báli priblížiť, takže si fotografiu urobili iba rodičia s väčšími deťmi.

Mikulas mileticova 12 2022 07

Mikuláš sa potom so všetkými rozlúčil a putoval ďalej, lebo sa mal stretnúť ešte s ďalšími deťmi na iných miestach.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.