Krížové cesty – pôst 2024

od | mar 9, 2024 | Osobitný článok

 

Počas pôstneho obdobia vás pozývame na krížové cesty v Košiciach na Kalvárii. V piatky sú po večernej sv. omši v kostole. V nedele začínajú o 14:30 od prvej kaplnky pri amfiteátri. Zavŕšenie krížovej cesty je v kostole spojené s pôstnym zamyslením, krátkou adoráciou a požehnaním s Eucharistiou. Téma pôstnych zamyslení je: Zmysel pôstu. Od 15:00 sú v nedele otvorené aj Sväté schody.

18. 2. Pôst u prvých kresťanov
25. 2. Pôst – liek pre telo u dušu
3. 3. Pôst ako boj s vášňami a neresťami
10. 3. Pôst a modlitba
17. 3. Pôst – cesta k osvieteniu
24. 3. Pôst dnes
29. 3. Veľký piatok – krížová cesta o 19:30 pod vedením otca arcibiskupa Bernarda Bobera

 

Krizove cesty 03 2024 02

 

Zdroj: SDB Košice-Kalvária

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Svätá omša za zosnulých členov

Únia slovenských spisovateľov, umelcov a kultúrnych tvorcov žijúcich mimo územia Slovenska si dovoľuje zdvorilo Vás pozvať na svätú omšu za pokoj duše svojich zosnulých členov

Don Jozef Hrdý má 101 rokov

10. apríl 2024 je v živote slovenskej saleziánskej provincie výnimočný deň. Don Jozef Hrdý sa ako prvý slovenský salezián dožíva 101. roku svojho života.

Výmenná burza

V sobotu 6. apríla 2024 sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnila v starom oratku výmenná burza, swap detského, ženského a mužského oblečenia a potrieb. Je to už tradičné podujatie, ktoré sa koná vždy počas jesene a na jar.

Dvadsiata piata hodina

Nebeskí anjeli oznámili Stvoriteľovi sveta veľmi znepokojení, že ľudia na zemi sa takmer prestali modliť. Rada anjelov sa preto rozhodla poveriť skupinu serafínov, aby zleteli na zem a zistili príčinu tohto smutného javu.