Hodina Zeme 2023

od | mar 18, 2023 | Svet

 

Foto: Pexels

Viaceré hrady, mosty či iné stavby na Slovensku sa v rámci Hodiny Zeme 25. marca zahalia do tmy. Na niektorých známych budovách sa vypnú svetlá.

Iniciatíva Hodina Zeme vznikla v roku 2007 v Austrálii s cieľom upozorniť na dôsledky klimatickej krízy. V priebehu rokov sa táto úspešná akcia rozšírila do celého sveta. Od roku 2011 sa do iniciatívy zapája aj Slovensko. Hodina Zeme sa tohto roku uskutoční v sobotu 25. marca a povzbudzuje jednotlivcov, obce a organizácie k zhasnutiu svetiel na dobu jednej hodiny od 20:30 do 21:30. Symbolickým zhasnutím spoločne upriamuje pozornosť na environmentálne hrozby, ktorým čelí planéta.

Hodina Zeme 03 2023 02

Cieľom Hodiny Zeme je okrem iného inšpirovať ľudí, aby sami ako jednotlivci venovali akúkoľvek činnosť v prospech prírody, vykročili zo svojej rutiny a žili zodpovednejšie, rozumnejšie a úspornejšie voči prírode.

Hodina Zeme je od svojich začiatkov v roku 2007 známa momentom „zhasnutia svetiel“ – symbolickým gestom, ktorým vyjadrujeme spoločnú podporu našej planéte. Iniciatíva vyzýva ľudí na celom svete, aby venovali hodinu pre Zem a strávili 60 minút tým, že urobia niečo pozitívne pre našu planétu. Je to príležitosť spoločne premeniť jednu hodinu na tisíce a milióny inšpiratívnych akcií, ktorých cieľom je ochrana prírodného prostredia.

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Deťmi v rodine

Znovu objaviť veľkú hodnotu blízkosti, priateľstva, jednoduchej radosti v každodennom živote, hodnotu vzájomného delenia sa a spoločného prežívania, rozprávania a komunikovania.

Španielski mučeníci II.

Počas španielskej občianskej vojny v rokoch 1936 – 39 boli zabití mnohí kňazi, rehoľníci a laici. Zo saleziánskej rodiny podstúpili mučeníctvo spolu 95 členovia.