Hodina Zeme 2023

od | mar 18, 2023 | Svet

 

Foto: Pexels

Viaceré hrady, mosty či iné stavby na Slovensku sa v rámci Hodiny Zeme 25. marca zahalia do tmy. Na niektorých známych budovách sa vypnú svetlá.

Iniciatíva Hodina Zeme vznikla v roku 2007 v Austrálii s cieľom upozorniť na dôsledky klimatickej krízy. V priebehu rokov sa táto úspešná akcia rozšírila do celého sveta. Od roku 2011 sa do iniciatívy zapája aj Slovensko. Hodina Zeme sa tohto roku uskutoční v sobotu 25. marca a povzbudzuje jednotlivcov, obce a organizácie k zhasnutiu svetiel na dobu jednej hodiny od 20:30 do 21:30. Symbolickým zhasnutím spoločne upriamuje pozornosť na environmentálne hrozby, ktorým čelí planéta.

Hodina Zeme 03 2023 02

Cieľom Hodiny Zeme je okrem iného inšpirovať ľudí, aby sami ako jednotlivci venovali akúkoľvek činnosť v prospech prírody, vykročili zo svojej rutiny a žili zodpovednejšie, rozumnejšie a úspornejšie voči prírode.

Hodina Zeme je od svojich začiatkov v roku 2007 známa momentom „zhasnutia svetiel“ – symbolickým gestom, ktorým vyjadrujeme spoločnú podporu našej planéte. Iniciatíva vyzýva ľudí na celom svete, aby venovali hodinu pre Zem a strávili 60 minút tým, že urobia niečo pozitívne pre našu planétu. Je to príležitosť spoločne premeniť jednu hodinu na tisíce a milióny inšpiratívnych akcií, ktorých cieľom je ochrana prírodného prostredia.

 

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Želania pápeža Františka

Mojim želaním, pre Vás mladých je, „aby prostredníctvom bratského prijatia a úcty, počúvania a zdieľania ste boli proroctvom lásky na chválu a slávu Pána a semienkom jednoty pre dobro všetkých kresťanov vo svete i samotného sveta.“

Skvelá kniha, skvelá novinka – životopis: Don Bosco

V pravom čase a na pravom mieste vstupuje na scénu života Ján Bosco. V Európe sa práve prudko rozvíja industrializácia, ktorá posúva ľudstvo dopredu, ale zanecháva za sebou ohromnú biedu v najrôznejších podobách.

Rok snov zhora

Milí priatelia, nachádzame sa pred bránami nového roka 2024, roka skutočne výnimočného, pretože si pripomíname dvojsté výročie sna dona Bosca z deviatich rokov. Tento sen bol niečím oveľa viac ako len milou príhodou deväťročného chlapca.