Hodina Zeme 2023

od | mar 18, 2023 | Svet

 

Foto: Pexels

Viaceré hrady, mosty či iné stavby na Slovensku sa v rámci Hodiny Zeme 25. marca zahalia do tmy. Na niektorých známych budovách sa vypnú svetlá.

Iniciatíva Hodina Zeme vznikla v roku 2007 v Austrálii s cieľom upozorniť na dôsledky klimatickej krízy. V priebehu rokov sa táto úspešná akcia rozšírila do celého sveta. Od roku 2011 sa do iniciatívy zapája aj Slovensko. Hodina Zeme sa tohto roku uskutoční v sobotu 25. marca a povzbudzuje jednotlivcov, obce a organizácie k zhasnutiu svetiel na dobu jednej hodiny od 20:30 do 21:30. Symbolickým zhasnutím spoločne upriamuje pozornosť na environmentálne hrozby, ktorým čelí planéta.

Hodina Zeme 03 2023 02

Cieľom Hodiny Zeme je okrem iného inšpirovať ľudí, aby sami ako jednotlivci venovali akúkoľvek činnosť v prospech prírody, vykročili zo svojej rutiny a žili zodpovednejšie, rozumnejšie a úspornejšie voči prírode.

Hodina Zeme je od svojich začiatkov v roku 2007 známa momentom „zhasnutia svetiel“ – symbolickým gestom, ktorým vyjadrujeme spoločnú podporu našej planéte. Iniciatíva vyzýva ľudí na celom svete, aby venovali hodinu pre Zem a strávili 60 minút tým, že urobia niečo pozitívne pre našu planétu. Je to príležitosť spoločne premeniť jednu hodinu na tisíce a milióny inšpiratívnych akcií, ktorých cieľom je ochrana prírodného prostredia.

 

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Carlo Braga

Carlo sa narodil v roku 1889. Detstvo a ranú pubertu prežil v Tirane, malom talianskom mestečku v Lombardskom kraji. Druhý syn z druhého manželstva stratil svojich blízkych, keď bol ešte dieťa.

Nové podnety od pápeža

„Deti: budúce generácie“. Takýto bol názov stretnutia pápeža s deťmi vo Vatikáne. Bola to akási príprava na Svetové stretnutie detí 25. a 26. mája 2024. Pápež František prišiel za deťmi a tie sa na neho „doslova vrhli“, podávali mu ruky.

Medzi obdivom a bolesťou

Dnes vás pozdravujem poslednýkrát z tejto stránky mesačníka Il Bollettino Salesiano. Šestnásteho augusta, v deň, keď si pripomíname narodenie dona Bosca, sa končí moja služba hlavného predstaveného saleziánov dona Bosca.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín