Bardejov

od | jún 15, 2024 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas. Nasledujúci deň sa chata zaplnila ďalšími dievčatami, ktoré prišli osláviť sviatok blahoslavenej Laury Vicuňovej. V sobotu podvečer privítali dievčatá na chate pani doktorku MUDr. Petrišinovú, s ktorou zažili pekný čas a dozvedeli sa veľa zaujímavých informácií. V nedeľu ich prišli navštíviť manželia Frenákovci, ktorí im priblížili svoj život, ako ho prežívali pred manželstvom a ako to vnímajú s odstupom času. Po prednáške ich čakal film Unplanned.

V dňoch 4. – 5. mája 2024 sa naši chlapci zúčastnili na celoslovenskom finále turnaja KAMA v Banskej Bystrici. Mladší chlapci z kategórie U16 v skupine dominovali, a tak si mohli zahrať aj finále, v ktorom porazili chlapcov z Bratislavy-Miletičovej. V nedeľu ich na ihrisku vystriedali starší spoluhráči, ktorí sa dostali do skupiny B. Mali ťažkých súperov. Zápas o 5. miesto sa im nepodarilo vyhrať, a tak domov odchádzali so slušným 6. miestom. Proti každému súperovi ukázali ohromné srdce, keďže zápasy odohrali bez striedaní, poniektorí bojovali aj so sebazaprením a reprezentovali Bardejov napriek zraneniu.

Nasledujúci víkend sa stretli ženy na duchovných cvičeniach, ktoré sa začali vo štvrtok 11. apríla. Bol to požehnaný čas, v ktorom si ženy oddýchli, duchovne načerpali a vzájomne sa spoznávali. Celým týmto časom sa niesla téma duchovných cvičení: Sny dona Bosca a jeho život.

Bardejov 06 2024 02

Počas toho istého víkendu sa aj naši chlapci zúčastnili na hokejbalovom turnaji v Novej Dubnici. Chlapci sa spoločnými silami prebojovali až do semifinále. To aj napriek veľkej snahe prehrali, a tak podvečer hrali zápas o 3. miesto. Nepodarilo sa im vyhrať a domov si odniesli krásne 4. miesto.

Bardejov 06 2024 03

V oratóriu sa 27. apríla konal aj 1. ročník ženskej konferencie s názvom (S)Pokojná. Jedným z cieľov konferencie bola možnosť prežiť spoločný deň plný inšpiratívnych rozhovorov, workshopov a venovať čas sebe samej. Medzi prednášajúcimi hosťami ste mohli nájsť mená ako Anežka Karľa, profimatka Anna Lihositová, autorka programov osobného rozvoja Helena Priesolová a multiinštrumentalistka Dominika Gurbaľová. Do programu boli zahrnuté aj aktivity z oblasti kreativity a psychológie. Organizátorky ženskej konferencie (S)pokojná veria, že sa podujatie s novou, pútavou témou uskutoční aj o rok.

Bardejov 06 2024 04

Na prelome mája a júna sa u nás organizovala trávniková KAMA. Zúčastnilo sa na nej 14 tímov. Mladšiu KAMU tvorilo 8 tímov a staršiu 6 tímov. KAMU sme odštartovali v piatok spoločnou svätou omšou, po ktorej nasledoval program a vyžrebovanie do skupín. Sobotné ráno sme začali svätou omšou a hneď po nej sa začalo hrať. Mnohé zápasy boli veľmi napínavé a rozhodnúť musel niekedy aj penaltový rozstrel. Pomedzi zápasy sa utužovali priateľstvá a vytvárali nové. Ako večerný program si chlapci mohli užiť bazén a wellness alebo sa zabaviť u nás v oratku. V nedeľu sa hralo semifinále a finále. Naši chlapci U15 sa umiestnili na krásnom 3. mieste a chlapci z U19 tento turnaj nakoniec vyhrali. Vďaka všetkým, ktorí prispeli k tejto trávnikovej KAME, sa tešíme už na jesennú KAMU v Michalovciach.

Bardejov 06 2024 05

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bratislava-Miletičova (1950 – 2024)

Pôsobenie saleziánov v Bratislave na Miletičovej ulici sa začalo v roku 1933. Násilne ho však ukončil nástup komunistickej diktatúry. Spolu s ostatnými mužskými rehoľami nemohli saleziáni od roku 1950 v Československu oficiálne pôsobiť.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín