Banská Bystrica

od | dec 11, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

November, mesiac vizitácie a športu

Mesiac november sme začínali tak isto ako minulý rok vizitáciou otca provinciála. Bolo to povzbudenie pre našu komunitu aj jednotlivo pre bratov v nej.

Bystrica 12 2023 02

S Ivom Štofejom sme dokončili schody a práce okolo domu. Usktutočnili sme viaceré výlety so stretkami. Maťo Ivanič bol s chapcami na VHT v Košiciach a vybojovali pekné 3. miesto. Vlado Plášek bol s chlapcami na KAMA U19 v Bratislave a získali pekné 5. miesto. Niektorí futbalisti potom zostali aj ďalšie dva dni ako tréneri na KAMA U15 a skončili na 8. mieste. Ďakujeme miestnej komunite na Mamateyke, najmä Jožkovi Martinekovi a Robovi Flamíkovi, za organizáciu dvoch turnajov za sebou.

Na Cecilfeste, ktorý organizačne skvelo zastrešil Peťo Kanský, sme videli mladé talenty a zažili príjemnú atmosféru krásneho umeleckého podujatia. Je tu istá podobnosť s reláciou „Česko Slovensko má talent“, ktorú niekedy pozeráme s komunitou.:) Nie je to skrytá reklama. Skôr vyjadrenie, že sa ako komunita vieme stretnúť každú nedeľu večer, porozprávať sa a niečo si pozrieť.

Bystrica 12 2023 03

Na duchovnej obnove v Žiline sme sa stretli s bratmi z miestnej komunity a z Námestova. Zostala nám z nej otázka, ktorú položil Peťo Jacko: „Čo z môjho života patrí mladým? Čas, veci, prítomnosť?“

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.