Banská Bystrica

od | dec 11, 2023 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Banská Bystrica

November, mesiac vizitácie a športu

Mesiac november sme začínali tak isto ako minulý rok vizitáciou otca provinciála. Bolo to povzbudenie pre našu komunitu aj jednotlivo pre bratov v nej.

Bystrica 12 2023 02

S Ivom Štofejom sme dokončili schody a práce okolo domu. Usktutočnili sme viaceré výlety so stretkami. Maťo Ivanič bol s chapcami na VHT v Košiciach a vybojovali pekné 3. miesto. Vlado Plášek bol s chlapcami na KAMA U19 v Bratislave a získali pekné 5. miesto. Niektorí futbalisti potom zostali aj ďalšie dva dni ako tréneri na KAMA U15 a skončili na 8. mieste. Ďakujeme miestnej komunite na Mamateyke, najmä Jožkovi Martinekovi a Robovi Flamíkovi, za organizáciu dvoch turnajov za sebou.

Na Cecilfeste, ktorý organizačne skvelo zastrešil Peťo Kanský, sme videli mladé talenty a zažili príjemnú atmosféru krásneho umeleckého podujatia. Je tu istá podobnosť s reláciou „Česko Slovensko má talent“, ktorú niekedy pozeráme s komunitou.:) Nie je to skrytá reklama. Skôr vyjadrenie, že sa ako komunita vieme stretnúť každú nedeľu večer, porozprávať sa a niečo si pozrieť.

Bystrica 12 2023 03

Na duchovnej obnove v Žiline sme sa stretli s bratmi z miestnej komunity a z Námestova. Zostala nám z nej otázka, ktorú položil Peťo Jacko: „Čo z môjho života patrí mladým? Čas, veci, prítomnosť?“

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bratislava-Miletičova (1950 – 2024)

Pôsobenie saleziánov v Bratislave na Miletičovej ulici sa začalo v roku 1933. Násilne ho však ukončil nástup komunistickej diktatúry. Spolu s ostatnými mužskými rehoľami nemohli saleziáni od roku 1950 v Československu oficiálne pôsobiť.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín