Zomrel salezián Mathias Günther Rompf

od | okt 19, 2022 | Saleziáni

 

V pondelok 17. októbra 2022 vo veku 79 rokov zosnul v Pánovi salezián Mathias Günther Rompf. Pohrebná svätá omša za zosnulého a pohrebné obrady budú v pondelok dňa 24. 10. 2022 o 15:00 v Kaplnke sv. Dominika Savia na Mamateyovej ul. 4 v Bratislave Petržalke. Pochovaný bude v Bratislave na cintoríne vo Vrakuni o 16:45.

Odpočinutie večné daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji!

Mathias 10 2022 04

Keď mal 30 rokov, rozhodol sa vstúpiť do saleziánskej rehole  a svoju tajnú formáciu a štúdium bral dôsledne. Tajne študoval filozofiu a teológiu 9 rokov. V roku 1985 ho tajne vysvätil biskup Ján Chryzostom Korec.

Pracoval ako robotník a popri tom sa venoval mládeži. Osobitne sa venoval chudobným rómskym deťom, ktorým pomáhal nielen materiálne, ale aj duchovne. Vyučoval ich náboženstvo. Štátnou bezpečnosťou bol sledovaný, vyšetrovaný a predvolávaný na výsluchy.  V roku 1981 bol pol roka vo vyšetrovacej väzbe, pričom ho odsúdili na 2 roky nepodmienečne podľa paragrafu 178, tzv. marenie štátneho dozoru nad cirkvami.

Po roku 1989 bol plne rehabilitovaný a aktívne sa zapojil do obnovy činnosti saleziánskej rehole. Mládež ho oslovovala familiárne ujo Maťo a bol známy aj svojim nevšedným humorom a veselosťou.

Mathias 10 2022 02

Uplynulé desaťročie intenzívne pracoval v saleziánskom provinciálnom archíve

Mathias 10 2022 03

Saleziánska komunita v Bratislave na Mamateyovej v roku 2020. Mathias Günther Rompf je tretí zľava

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Po dlhšej odmlke pozdravujeme z Luníka IX a ponúkame vám stručnejší prierez našich jesenných podujatí.

Poprad

Pozdravujeme z Popradu. Náš nový spolubrat Ján Drgoň ukázal všetkým, aký je šarkan, a na miestnej šarkaniáde atakoval výškou letu svojho šarkana pristávacie lietadlá.

Rorátne sväté omše v Novej Dubnici

Počas adventu sa ráno zvyknú slúžiť rorátne sväté omše. Aj saleziáni v Novej Dubnici ich slávia vo farskom kostole a na Spojenej škole sv. Jána Bosca.

Námestovo

Naši animátori zažili nádherný animátorsky jesenný víkend na fare v Lúčkach. Tu sa mohli ešte viac spoznávať a pri rozličných aktivitách vytvárať osobné vzťahy.