Zomrel emeritný pápež Benedikt XVI.

od | dec 31, 2022 | Svet

 

Emeritný pápež Benedikt XVI. zomrel v sobotu 31. decembra 2022 o 9:34 hod. v kláštore Mater Ecclesiae vo Vatikáne.

95-ročný emeritný pápež Benedikt XVI. zomrel vo svojej vatikánskej rezidencii. Tlačové stredisko Svätej stolice informuje, že od pondelka 2. januára 2023 ráno bude telo emeritného pápeža v Bazilike svätého Petra vo Vatikáne vystavené na rozlúčku s veriacimi.

Na brífingu vo Vatikánskom tlačovom stredisku riaditeľ Matteo Bruni povedal novinárom, že vo štvrtok 5. januára o 9:30 sa na Svätopeterskom námestí uskutoční pohreb, ktorému bude predsedať Svätý Otec František. Emeritný pápež Benedikt XVI. žiadal, aby sa všetko vyznačovalo jednoduchosťou (ako žil on). Matteo Bruni tiež informoval, že Benedikt minulú stredu na konci svätej omše v kláštore prijal pomazanie chorých.

Benedikt XVI. bol pápežom, ktorý spájal rozum s vierou a nádej s milosrdnou láskou.

Zdroj: Vatican News

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Deťmi v rodine

Znovu objaviť veľkú hodnotu blízkosti, priateľstva, jednoduchej radosti v každodennom živote, hodnotu vzájomného delenia sa a spoločného prežívania, rozprávania a komunikovania.

Španielski mučeníci II.

Počas španielskej občianskej vojny v rokoch 1936 – 39 boli zabití mnohí kňazi, rehoľníci a laici. Zo saleziánskej rodiny podstúpili mučeníctvo spolu 95 členovia.