Zo života dobrovoľníčok v Južnom Sudáne

od | aug 6, 2022 | Misie

 

Text a Foto:  SAVIO

Saška s Veronikou už niekoľko mesiacov pôsobia medzi sestrami saleziánkami v meste Gumbo v Južnom Sudáne. Veronika pôsobí medzi deťmi v materskej škôlke Little Angels no okrem toho má množstvo iných aktivít, ktorým sa každodenne venuje. Pomáha učiteľom pri nacvičovaní programu na športový deň, ktorý je veľkou udalosťou školy. Každý piatok majú športové aktivity. Taktiež sa zapája do rozdávania desiaty deťom v škole, napr. v piatok detí dostávajú aj pečivo, ktoré je v danej oblasti veľmi vzácne. Okrem toho sa zapája do tvorivých „dielní“, kde s deťmi maľujú a tvoria, pomáha počas nácvikov piesní na sv. omšu, keď má čas rada príde aj do Laura School, ktorá sa venuje predovšetkým výchove dievčat. Zároveň má možnosť stretnúť aj ďalších dobrovoľníkov z rôznych častí sveta z Poľska, Hongkongu, Vietnamu a pod.

Zzd 08 2022 02

Ako nám spomenula, bola s hosťami zo Španielska na výlete, zúčastnila sa na tancoch domorodcov neďaleko farnosti, kde pôsobí a navštívila so sestrami saleziánkami aj stretnutie so zástupcom sv. Otca, kardinálom Parolim, ktorý navštívil Južný Sudán začiatkom júla. Veronika má ešte pred sebou niekoľko mesiacov v Južnom Sudáne, preto Vás prosíme o modlitby za ňu aj za všetkých ďalších dobrovoľníkov a misionárov, ktorí pôsobia v rôznych častiach sveta a venujú sa tým, ktorí to najviac potrebujú.

„V materskej škole máme za sebou skúšky, prvý semester a mali sme pre deti krátke prázdniny. Po skúškach a krátkom oddychu sme začali ďalšiu časť roka. Kým sa triedy počas prázdnin opravovali, chvíľu neboli triedy na doučovanie voľné.“ píše Veronika a zároveň pozdravuje všetkých na Slovensku.

Zzd 08 2022 03

Podporiť misijné dielo v Južnom Sudáne môžete aj cez zapojenie sa do Adopcie tried, kedy prostredníctvom pravidelných príspevkov priamo podporujete saleziánske školy. Viac sa dozviete na stránke www.savio.sk

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.