Žilina – Ponoviciát

od | júl 20, 2022 | Saleziáni

 

Autor: Michal Žák SDB / Foto: Ponoviciát Žilina

Pozdravujeme všetkých čitateľov, radi by sme sa s vami podelili o udalosti posledných týždňov v našom študijnom spoločenstve.

Začiatok júna sa po obsluhe celoslovenského Dňa provincie niesol najmä v znamení záverečných skúšok na Filozofickom Inštitúte svätého Tomáša Akvinského, ktorý od budúceho roka bude prvýkrát v histórií Slovenskej provincie bez ponovicov.

Ešte pred odovzdaním záverečných prác z filozofie sa naskytla príležitosť zúčastniť sa služobne na festivale Lumen v Trnave. Ponovic Matej Ivanič sa zodpovedne chopil (spolu)obsluhy v slávnej rehoľnej kaviarni, kde prišla nejedna hladná duša po telesnom i duchovnom pokrme. Ponovic Michal Žák sa nahodil do gala a popri rekreačnom maľovaní Božieho ľudu na festivale Lumen odmoderoval 30. výročie vzniku Domky za nečakaných humorných situačných podmienok #titanic.

Pnc 07 2022 02

Počas týchto dní sa Peťo Mlynarčík formátorsky zúčastnil na medzinárodnom tirocinantskom stretku. Boli sme povzbudení, že okrem českých a slovenských tirocinantov došiel aj bieloruský spolubrat – tirocinant Michail Višnevský!

Záver ponoviciátu sa okrem skúšania niesol v duchu rozlúčok a opekačiek. Veríme, že i táto gulášová pastorácia prinesie dobré ovocie v podobe rozdúchania vždy vytúženého „rodinného ducha“.

Pnc 07 2022 03

V posledné dni sme v liturgickej výpomoci stihli obslúžiť prvoprijímajúcich, birmovancov (pri ktorých bol dlhodobo animátorsky prítomný Jano Ivančák) či ďalšie milé príležitosti v Žilinskej diecéze.

Ďakujeme všetkým za sprevádzanie, podporu a necháme sa prekvapiť, čo je pre nás pripravené v ďalších životných etapách.

Za komunitu ponoviciátu vás júnovo zdraví

Michal Žák

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.

Šachový turnaj

Druhý ročník šachového turnaja sa konal v priestoroch nového oratória u saleziánov v Bratislave na Miletičovej v sobotu 6. 4. 2024.