Združenie ADMA v Dubnici nad Váhom sa rozrástlo

od | mar 27, 2022 | Saleziánska rodina

 

Autor: Gabriela Bauerová FMA / Foto: archív autorky

V sobotu 19. marca 2022 na slávnosť sv. Jozefa zložilo 5 kandidátiek počas svätej omše v Dubnici nad Váhom prísľuby do Združenia Márie Pomocnice – ADMY. Liturgii predsedal don Pavol Grach – delegát za saleziánsku rodinu. Spolu s ním svätú omšu celebrovali don Bohuš Levko – direktor komunity, don Peter Bicák a don Cyril Gajdoš.

Adma 03 2022 03

Kandidátky Tatiana Barteková, Daniela Bieliková, Tatiana Filipková, Gabriela Mačinová a Anna Vančová sa na svoj veľký deň zloženia prísľubov pripravovali v priebehu necelých dvoch rokov na osobitných formačných stretnutiach. Tiež sa aktívne zapájali do aktivít miestneho strediska.  Svojimi prísľubmi sa rozhodli  hlbšie prežívať a šíriť mariánsku úctu vo svojich prostrediach a tak ako Panna Mária – byť disponované k službe všade tam, kde to bude potrebné.

Adma 03 2022 02

Adma 03 2022 04

Adma 03 2022 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Nové členky ADMY v Banskej Bystrici

Dňa 24. mája 2023 prijali pozvanie do ADMY a zložili prísľuby do rúk dona Pavla Gracha, delegáta pre Saleziánsku rodinu, dve nové členky ADMA Banská Bystrica – Judita Nosková a Vlasta Kubišová.

Valné zhromaždenie Laury, združenia mladých

Laura, združenie mladých podporuje integrálny rozvoj detí a mladých. Úzko spolupracuje  s Inštitútom Dcér Márie Pomocnice (FMA – sestrami saleziánkami) a s ostatnými zložkami saleziánskej rodiny.

Celoslovenské stretnutie saleziánok

V dňoch 14. – 16. 4. 2023 sa v Badíne stretli sestry saleziánky z celého Slovenska. Radosť z videnia sa po dlhšej dobe, vzdelávanie, diskusie v skupinách a spoločná oslava všetkých výročí.

20. narodeniny VIDES-u na Slovensku

V tomto roku nás sprevádza Heslo hlavného predstaveného saleziánov dona Artimeho „Byť kvasom v dnešnej v ľudskej rodine“. Z jednoduchého činu na začiatku ako zo skromného kvásku môže v budúcnosti vzniknúť niečo, čo dáva život druhým.

Muzikál Bola raz jedna klietka

Ponúkame video záznam z muzikálu, ktorý nacvičila mládež a dospelí zo saleziánskeho strediska Trnava-Kopánka. Dokopy odohrali 11 predstavení tohto pekného diela.