Začiatok nového pastoračného roka v saleziánskej provincii

od | sep 20, 2023 | Saleziáni

 

Začiatkom septembra sa žiaci opäť vrátili do škôl a tak aj saleziáni na Slovensku začínajú nový pastoračný rok spolu s deťmi a mládežou.

Vedenie saleziánskej provincie v Bratislave na Miletičovej preto v pondelok 18. septembra uskutočnilo stretnutie všetkých zamestnancov a spolupracovníkov, ktorí sa zúčastňujú na zabezpečovaní, organizovaní a vedení saleziánskych aktivít na provinciálnej úrovni. V priestoroch domu na Miletičovej sa zišlo asi 50 ľudí na spoločnom stretnutí. Prišli tu pracovníci zo všetkých saleziánskych odvetví: pastorácia mládeže, saleziánska rodina, misie, ekonomika, masmédia, vydavateľstvo a ďalšie oblasti, v ktorých saleziáni pôsobia.

Pastoracny rok 09 2023 02

Pastoracny rok 09 2023 03

Účastníci stretnutia si najprv pripomenuli letné prázdniny cez fotografie zo svojich aktivít a dovoleniek. Potom sa všetkým prihovoril provinciál don Peter Timko a vikár provinciála don Peter Jacko. Predstavili nových delegátov pre jednotlivé sektory saleziánskej aktivity a tiež orientačný plán práce a priority aktivít v novom pastoračnom roku o ktoré sa provincia bude snažiť. Stretnutie bolo ukončené spoločnou svätou omšou.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Stolnotenisový turnaj Františka Tokára

Uskutočnil sa 26. novembra 2023 u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. Turnaj má už niekoľko ročnú tradíciu a teší sa veľmi peknému záujmu športovcov.