Vyslanie animátorov

od | okt 12, 2021 | Saleziáni

Text: Jozef Kupka / Foto: Martin Ondruš

V nedeľu 10. októbra sa u saleziánov v Bratislave na Miletičovej uskutočnilo „vyslanie animátorov“ pre nový pastoračný rok 2021 – 2022. Animátori sa zúčastnili na slávnostnej svätej omši, na ktorej boli vyslaní do svojej pastoračnej činnosti. V tomto roku bude v Bratislave na Miletičovej pôsobiť 108 animátorov.

Vyslanie animatorov 03

Don František Kubovič, zodpovedný za pastoráciu mládeže, animátorom pripomenul: „Nezabúdaj, že v prvom rade si vychovávateľ detí a mladých a to 24 hodín 7 dní v týždni. Si „nimi sledovaný“ nielen na stretkách, ale aj mimo nich a tiež na sociálnych sieťach. Hľadia na teba ako na vzor a hľadajú v tebe Ježiša prítomného medzi nimi aj mimo určeného času, láskavého, otvoreného pre vzťahy, chápajúceho, sprevádzajúceho, modliaceho sa za nich, obetujúceho sa a žijúceho svoj silný vzťah s nebeským Otcom vo sviatostiach a modlitbe.

Aj tento rok využi na svoj osobný rast, nedaj sa znechutiť nedokonalými vzťahmi, ktoré sú v každom spoločenstve a teda aj na Miletičke. Nepodľahni šomraniu a ohováraniu, ale nauč sa riešiť problémy a konflikty s tými, ktorých sa to týka. Nájdi si počas mesiaca čas na zhodnotenie života v tichu, buď na duchovnej obnove, alebo pri adorácii. Stály spovedník a duchovný sprievodca, častá sv. omša a Mariánska úcta nech sú ti bezpečnou cestou na ceste svätosti za tvojim povolaním a v tvojom apoštolskom nadšení“.

Vyslanie animatorov 02

Po svätej omši dostal každý animátor osobný list vyslania a apoštolskú exhortáciu pápeža Františka Christus vivit ako študijný materiál na tento rok a každodenné povzbudenie na animátorskej ceste.

Vyslanie animatorov 04

Vyslanie animatorov 05

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín