Výmenná burza šatstva na Miletičovej

od | apr 2, 2022 | Saleziáni

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

Saleziáni v Bratislave na Miletičovej uskutočnili v sobotu 2. apríla výmennú burzu šatstva. Ľudia priniesli svoje veci, ktoré chceli podarovať a mohli si zobrať iné, ktoré potrebovali.

Výmenná burza sa tu organizuje už niekoľko rokov vždy na jar a na jeseň. Mamičky z farnosti začali túto aktivitu keď videli, že doma majú veľa vecí, ktoré už nevyužijú a pritom by ešte mohli poslúžiť v iných rodinách. Vymieňa sa tu šatstvo, obuv, hračky, školské potreby. Záujem o burzu je vždy veľmi veľký. Ľudia sa tu možno zbavujú svojich nepotrebných vecí, ale pritom mnohí odchádzajú domov s plnými taškami iných vecí, ktoré oni práve potrebujú.

Burza 04 2022 02

Burza 04 2022 03

Burza 04 2022 04

Burza 04 2022 05

Burza 04 2022 06

Po burze vždy zostane veľa vecí, ktoré sú k dispozícii. Tie sa potom zanesú do niektorej komunity na Slovensku, kde môžu byť užitočné rôznym skupinám ľudí, ktorí žijú v núdzi.

Burza 04 2022 07

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.

Šachový turnaj

Druhý ročník šachového turnaja sa konal v priestoroch nového oratória u saleziánov v Bratislave na Miletičovej v sobotu 6. 4. 2024.