Výmenná burza na Miletičovej

od | apr 1, 2023 | Slovensko

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

Mamičky v Bratislave na Miletičovej uskutočnili v sobotu 1. apríla 2023 výmennú burzu. Ľudia priniesli svoje veci, ktoré chceli podarovať a mohli si zobrať iné, ktoré potrebovali.

Výmenná burza sa tu organizuje už asi sedem rokov vždy na jar a na jeseň. Mamičky z farnosti, ktoré boli na materskej, začali túto aktivitu keď videli, že doma majú veľa vecí, ktoré už nevyužijú a pritom by ešte mohli poslúžiť v iných rodinách.

Burza 04 2023 02

Ľudia donesú veci ktoré nepotrebujú a zoberú si tie, ktoré potrebujú. Vymieňa sa tu šatstvo, obuv, hračky, knihy, potreby pre deti, školské potreby. Záujem o burzu je vždy veľmi veľký.

Burza 04 2023 03

Ľudia sa tu možno zbavujú svojich nepotrebných vecí, ale pritom mnohí odchádzajú domov s plnými taškami iných vecí, ktoré oni práve potrebujú. Ak niekto chce, tak do spoločnej pokladničky môže dať aj dobrovoľný finančný príspevok na organizovanie tohto podujatia.

Burza 04 2023 04

Burza 04 2023 06

Po burze vždy zostane veľa zvyšných vecí, ktoré sú k dispozícii. Tie sa potom dajú do vriec a zanesú do niektorej komunity na Slovensku, kde môžu byť užitočné rôznym skupinám ľudí, ktorí žijú v núdzi.

Burza 04 2023 07

Burza 04 2023 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen v Trnave sa už blíži. Uskutoční sa 9. – 10. júna 2023. V tomto príspevku vám prinášame Duchovný program – prehľad všetkých omší, spovedania a adorácií.

História bratislavskej lurdskej jaskynky

Necelý kilometer od jednej z najrušnejších ulíc Bratislavy sa nachádza azda najpokojnejší kút nášho hlavného mesta. Toto tiché miesto bolo vystavané v opustenom kameňolome, z ktorého sa ťažilo na výstavbu neďalekej Kaplnky Panny Márie Snežnej.

Hudobný festival Lumen

Festival Lumen je výnimočný vďaka svojej snahe o vytvorenie príjemnej atmosféry medzi ľuďmi. Vytvára priestor pre vzájomné spoznanie sa. Ponúka možnosť zažiť stretnutie s Ježišom Kristom.

35. výročie Sviečkovej manifestácie

Bratislavská Sviečková manifestácia z 25. marca 1988 vstúpila do dejín ako jeden z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu.