Výmenná burza na Miletičovej

od | apr 1, 2023 | Slovensko

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

Mamičky v Bratislave na Miletičovej uskutočnili v sobotu 1. apríla 2023 výmennú burzu. Ľudia priniesli svoje veci, ktoré chceli podarovať a mohli si zobrať iné, ktoré potrebovali.

Výmenná burza sa tu organizuje už asi sedem rokov vždy na jar a na jeseň. Mamičky z farnosti, ktoré boli na materskej, začali túto aktivitu keď videli, že doma majú veľa vecí, ktoré už nevyužijú a pritom by ešte mohli poslúžiť v iných rodinách.

Burza 04 2023 02

Ľudia donesú veci ktoré nepotrebujú a zoberú si tie, ktoré potrebujú. Vymieňa sa tu šatstvo, obuv, hračky, knihy, potreby pre deti, školské potreby. Záujem o burzu je vždy veľmi veľký.

Burza 04 2023 03

Ľudia sa tu možno zbavujú svojich nepotrebných vecí, ale pritom mnohí odchádzajú domov s plnými taškami iných vecí, ktoré oni práve potrebujú. Ak niekto chce, tak do spoločnej pokladničky môže dať aj dobrovoľný finančný príspevok na organizovanie tohto podujatia.

Burza 04 2023 04

Burza 04 2023 06

Po burze vždy zostane veľa zvyšných vecí, ktoré sú k dispozícii. Tie sa potom dajú do vriec a zanesú do niektorej komunity na Slovensku, kde môžu byť užitočné rôznym skupinám ľudí, ktorí žijú v núdzi.

Burza 04 2023 07

Burza 04 2023 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Konferencia KOMPAKT

Ponúkame vám fotografie z diskusnej konferencie KOMPAKT, ktorá sa uskutočnila 16. mája 2024 v Košiciach pri príležitosti 100-ročnice saleziánov na Slovensku. Konferencia sa konala v Kultúrnom centre TABAČKA.

Ohlas + svätý Mikuláš + 1 omša = Šaštín

Slovenskí biskupi na svojom zasadaní 24. januára 1924 v Žiline spolu vyjadrili jasné želanie mať saleziánov doma: celý biskupský zbor podpísal „Ohlas slovenských biskupov k ľudu katolíckemu“.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.

Pozvánka na PUMIN – púť miništrantov, Šaštín 11. 5. 2024

PUMIN – púť miništrantov je podujatie, na ktoré sú pozvaní miništranti, ich rodinní príslušníci a kamaráti z celého Slovenska. Prebieha v Národnej svätyni v Šaštíne na druhú májovú sobotu, po sviatku sv. Dominika Savia,  patróna miništrantov.