Ako zvládnuť výchovu detí v digitálnej dobe bez hádok a kriku?
Hostia:
Peter Šebo, zakladateľ digitálnej agentúry
Barbora Okruhľanská, riaditeľka marketingovej agentúry
Václav Faltus
Ďalšie články kategórie
Apoštolát dona Bosca bol poznačený pokorou a obetavosťou. Nasledujúci príbeh spolu so svedectvom dona Cagliera (MB, zv. IV, 2) nám môže byť krásnym svedectvom, aby sme si nemysleli, že apoštolské úsilie spočíva len v obľúbenosti a radosti medzi mladými.
Dnes trochu histórie. Kedy vznikol preventívny systém? Je možné zadefinovať ho? Je don Bosco jeho zakladateľ?
Kým sa mi nedostala do rúk kniha Lovci, zberači, rodičia (Michaeleen Doucleff), ani som si neuvedomila, ako často vyčleňujeme deti do ich detského sveta – škola, krúžky, cez víkend si volíme „detský program“, ktorý by sme si sami nikdy nevybrali.
Výber strednej školy je pre mladého človeka jedno z najvážnejších životných rozhodnutí. Vedia o tom rozprávať najmä tí, ktorí zistili, že sa vo svojom rozhodnutí mýlili, ale aj tí, ktorých očakávania sa naplnili a našli oblasť svojho záujmu, ktorej sa s vášňou venujú.
Internet je plný tmavých zákutí, ale aj v takom verejnom priestore, ako je Facebook alebo Pokec, sa nájdu identity, ktoré dokážu zneužiť vaše najcennejšie informácie. A nielen informácie – aj vás samotných.
0 komentárov