Volanie po mieri

od | okt 26, 2022 | Osobitný článok

 

Foto: © Servizio Fotografico – Vatican Media

Z mnohých častí sveta sa ozýva volanie po mieri. Z tohto volania a potreby odpovedať naň sa zrodilo Stretnutie dialógu a modlitieb za mier medzi svetovými náboženstvami, ktoré sa konalo v Ríme od 23. do 25. októbra.

Na trojdňovom podujatí sa stretli zástupcovia náboženstiev, politiky a kultúry z približne 50 krajín a tisíce ľudí, ktorí sa zaregistrovali. Vzhľadom na dramatický medzinárodný scenár v dôsledku eskalácie vojny, zhoršenia klimatickej krízy a dôsledkov pandémie, vrátane hospodárskych dôsledkov, bola potrebná iniciatíva, ktorá by „spojila rôzne svety, pomohla náboženským svetom ‘vyjsť von‘ a stretnúť sa s realitou utrpenia v tomto našom svete“.

Pace 10 2022 02

Podujatie zorganizovala talianska Komunita Sant’Egidio. Záverečná slávnosť sa konala v rímskom Koloseu za účasti pápeža Františka.

Pace 10 2022 03

Pace 10 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

List poďakovania

Milí dobrodinci a priatelia diela dona Bosca, s úprimnou radosťou a vďačnosťou sa k vám dnes obraciam v tomto, pre saleziánsku rodinu, výnimočnom období, v ktorom slávime našu patrónku a matku.

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.