Volanie po mieri

od | okt 26, 2022 | Osobitný článok

 

Foto: © Servizio Fotografico – Vatican Media

Z mnohých častí sveta sa ozýva volanie po mieri. Z tohto volania a potreby odpovedať naň sa zrodilo Stretnutie dialógu a modlitieb za mier medzi svetovými náboženstvami, ktoré sa konalo v Ríme od 23. do 25. októbra.

Na trojdňovom podujatí sa stretli zástupcovia náboženstiev, politiky a kultúry z približne 50 krajín a tisíce ľudí, ktorí sa zaregistrovali. Vzhľadom na dramatický medzinárodný scenár v dôsledku eskalácie vojny, zhoršenia klimatickej krízy a dôsledkov pandémie, vrátane hospodárskych dôsledkov, bola potrebná iniciatíva, ktorá by „spojila rôzne svety, pomohla náboženským svetom ‘vyjsť von‘ a stretnúť sa s realitou utrpenia v tomto našom svete“.

Pace 10 2022 02

Podujatie zorganizovala talianska Komunita Sant’Egidio. Záverečná slávnosť sa konala v rímskom Koloseu za účasti pápeža Františka.

Pace 10 2022 03

Pace 10 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.