Volanie po mieri

od | okt 26, 2022 | Osobitný článok

 

Foto: © Servizio Fotografico – Vatican Media

Z mnohých častí sveta sa ozýva volanie po mieri. Z tohto volania a potreby odpovedať naň sa zrodilo Stretnutie dialógu a modlitieb za mier medzi svetovými náboženstvami, ktoré sa konalo v Ríme od 23. do 25. októbra.

Na trojdňovom podujatí sa stretli zástupcovia náboženstiev, politiky a kultúry z približne 50 krajín a tisíce ľudí, ktorí sa zaregistrovali. Vzhľadom na dramatický medzinárodný scenár v dôsledku eskalácie vojny, zhoršenia klimatickej krízy a dôsledkov pandémie, vrátane hospodárskych dôsledkov, bola potrebná iniciatíva, ktorá by „spojila rôzne svety, pomohla náboženským svetom ‘vyjsť von‘ a stretnúť sa s realitou utrpenia v tomto našom svete“.

Pace 10 2022 02

Podujatie zorganizovala talianska Komunita Sant’Egidio. Záverečná slávnosť sa konala v rímskom Koloseu za účasti pápeža Františka.

Pace 10 2022 03

Pace 10 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Vstúpili sme do Adventu, na ktorý sme sa pripravili adventnou vigíliou a podnetmi pre deti a mladých, na ktorých ešte ďalej pracujeme.

Veľký Biel

Vždy, keď sa blíži prvý piatok vieme, že nás čaká spovedanie na školách vo Vajnoroch a v Rači. Tentoraz sa k aktivitám na školách pridali aj prednášky pre žiakov vo Vrábľoch a Púchove.

Stopy v snehu

Pozvánka na spomienkové podujatie pri príležitosti 40. výročia zadržania troch slovenských občanov na poľsko-slovenskej štátnej hranici pri tajnej preprave náboženskej literatúry.

Mikuláš na Miletičovej

V nedeľu 3. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.