Vo vedení saleziánov na Slovensku bude po prvý raz nerehoľník

od | júl 6, 2023 | Osobitný článok

 

Saleziáni don Bosca na Slovensku majú vo svojom vedení niekoľkých delegátov. Sú to bratia, ktorí strategicky aj manažérsky zodpovedajú za kľúčové činnosti v určitých oblastiach. Od júla 2023 je po prvý raz v histórii slovenských saleziánov delegátom nerehoľník laik Ján Rešutík, ktorý je však saleziánom spolupracovníkom. Bude mať na starosti riadenie oblasti misií a zároveň vedenie občianskeho združenia SAVIO.

„Vďaka synodálnemu procesu, ktorý aktuálne prebieha v Cirkvi, sa intenzívnejšie hovorí o úlohe veriacich laikov. Pre nás, saleziánov, je spolupráca s nimi hlboko zakorenená v našej charizme. Ide teda o prirodzené nadviazanie a prehĺbenie doterajšej praxe,” hovorí provinciál saleziánov don Peter Timko.

Ján Rešutík na pozícii zúročí svoje skúsenosti z manažérskeho prostredia, vhľad do fungovania rehole saleziánov, ako aj skúsenosti z neziskového sektora. „Som presvedčený, že táto kombinácia môže priniesť veľa úžitku tak ľuďom, ktorým pomoc poskytujeme, ako aj ľuďom, ktorí cez nás chcú pomáhať druhým. Prepojenie dobrej praxe založenej na saleziánskych princípoch a skúsenosti z mimorehoľného sveta má potenciál priniesť ešte väčšiu kvalitu a pridanú hodnotu.“

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Tanečná súťaž TeenDance 2023

Súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov.

Verný Bracco

Keď brat Jána Bosca Jozef dovŕšil osemnásť rokov, presťahoval sa s matkou a šestnásťročným Jánom do Sussambrina na krásny statok s výhľadom na kopec neďaleko Becchi. Jozef tu choval poľovného psa, ktorého Ján pomenoval Bracco.

Digitálni rodičia naživo

Pozývame vás do Bratislavy na pohodový večer s podcastom Digitálni rodičia – naživo s diskusiou a zodpovedaním na najčastejšie kladené otázky okolo výchovy v digitálnej dobe.

Rozvojové a humanitárne projekty SAVIO o. z.

Občianske združenie SAVIO pomáha mladým aj vďaka podpore zo strany štátnych organizácií a zahraničných donorov. V krátkosti spomenieme niektoré z našich aktuálnych projektov.