Vo vedení saleziánov na Slovensku bude po prvý raz nerehoľník

od | júl 6, 2023 | Osobitný článok

 

Saleziáni don Bosca na Slovensku majú vo svojom vedení niekoľkých delegátov. Sú to bratia, ktorí strategicky aj manažérsky zodpovedajú za kľúčové činnosti v určitých oblastiach. Od júla 2023 je po prvý raz v histórii slovenských saleziánov delegátom nerehoľník laik Ján Rešutík, ktorý je však saleziánom spolupracovníkom. Bude mať na starosti riadenie oblasti misií a zároveň vedenie občianskeho združenia SAVIO.

„Vďaka synodálnemu procesu, ktorý aktuálne prebieha v Cirkvi, sa intenzívnejšie hovorí o úlohe veriacich laikov. Pre nás, saleziánov, je spolupráca s nimi hlboko zakorenená v našej charizme. Ide teda o prirodzené nadviazanie a prehĺbenie doterajšej praxe,” hovorí provinciál saleziánov don Peter Timko.

Ján Rešutík na pozícii zúročí svoje skúsenosti z manažérskeho prostredia, vhľad do fungovania rehole saleziánov, ako aj skúsenosti z neziskového sektora. „Som presvedčený, že táto kombinácia môže priniesť veľa úžitku tak ľuďom, ktorým pomoc poskytujeme, ako aj ľuďom, ktorí cez nás chcú pomáhať druhým. Prepojenie dobrej praxe založenej na saleziánskych princípoch a skúsenosti z mimorehoľného sveta má potenciál priniesť ešte väčšiu kvalitu a pridanú hodnotu.“

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.