Vianoce sa blížia! Ako sa na ne pripraviť?

od | nov 26, 2021 | Duchovnosť

 

Laura, združenie mladých pre Vás pripravila projekt adventných zamyslení, ktorý sa už odštartoval!  Môžete sa tešiť na evanjeliové zamyslenia, ktorých autormi sú mladí ľudia, vďaka ktorým sa Projekt Vianoce posúva ďalej a ponúka inšpiráciu i možnosť hlbšieho prežívania adventu.

Tím mladých dobrovoľníkov pripravuje krátke meditácie, ktoré pri čítaní sv. Písma prinášajú nielen podnety na hlbšie zamyslenie sa nad textami evanjelia, ale môžu pomôcť prehĺbiť osobnú modlitbu a ponúknuť inšpiráciu do každodenných situácií či problémov. Okrem meditácií sú súčasťou aj úlohy „V akcii“, ktoré sa viažu na konkrétne zamyslenia a môžu niekomu poslúžiť ako nápady na adventné predsavzatia.

„Tieto zamyslenia ma každoročne sprevádzajú počas adventu, a som vďačná za tých, ktorí ich pripravujú. Prinášajú mi možnosť chvíľku sa zastaviť, premýšľať, čerpať a byť s Bohom. Vždy keď si zamyslenie ráno prečítam, sprevádza ma po celý deň a otvára mi obzory pre nové vnímanie a premenu srdca. Nesú v sebe veľké posolstvo, ktoré každý človek môže odovzdávať ďalej.“ hovorí Mária, čitateľka a autorka zamyslení.

Vianoce sa blizia 02

Projekt Vianoce sa usiluje pomáhať čitateľom pri budovaní duchovného vzťahu s Bohom prostredníctvom modlitby a Svätého Písma a pripraviť sa tak na pokojné a plnohodnotné prežívanie vianočných sviatkov.

„Vnímam, že mladí ľudia túžia čítať evanjelium, často si však nevedia nájsť čas, alebo potrebujú len niekoho, kto by ich v tom sprevádzal a nejakým spôsobom „nakopol“. Myslím si, že Projekt Vianoce dáva skvelú príležitosť mladým rásť vo viere a motivuje ich čítať sv. Písmo.“ hovorí Anička, spoluorganizátorka projektu.

„Chcel by som poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí aj tento rok obetovali trochu času – zastavili sa – a prostredníctvom Ducha Svätého, chcú niečo posunúť aj druhým.“ hovorí Jozef organizátor projektu.

Projekt Vianoce! uverejní prvé zamyslenie 28. 11. na prvú adventnú nedeľu. Zamyslenia budú pribúdať každý deň od prvej adventnej nedele až do 26.12. Čitatelia nás nájdu na Facebooku pod názvom projektu alebo na našej domovskej stránke laura-mladez.sk, tiež aj na Instagrame pod názvom lauramladez. Zároveň si zamyslenia môžete vypočuť aj v Rádiu Mária a na Spotify.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Boží služobník, kňaz Alfonz Paulen

Jedného dňa Alfonz obdržal žiadosť, či by prijal k sebe na faru saleziána Titusa Zemana, nakoľko iní farári kvôli obavám z prenasledovania to odmietli. Otec Alfonz videl aj v Titusovi trpiaceho Krista v núdzi a rozhodol sa prijať ho za kaplána.

Pôvod mena „Pomocnica kresťanov“

Meno môže byť veľavravné. Vyjadruje už od pradávna podstatu osoby. Nie je možné historicky zistiť, kedy sa po prvýkrát v živote Cirkvi objavilo oslovenie „Pomocnica kresťanov“.

Pozerať sa na svet očami múdrosti

Pápež František venuje 241. odsek encykliky Laudato Sì vzťahu medzi Pannou Máriou a jej starostlivosťou o stvorenstvo. Vyzdvihuje najmä Máriino chápanie a stráženie pravého zmyslu všetkých vecí.

Anka inšpiruje aj po 80-tich rokoch

Vysoká nad Uhom. Malebná dedinka na juhu Dolného Zemplína. Možno niektorí ´západniari´ by povedali, že je na konci sveta. No napriek svojej polohe dokáže ponúknuť nezabudnuteľné zážitky.