Veľký Biel

od | okt 11, 2023 | Osobitný článok

 

Z „mimoriadnych“ akcií, ktoré sa nás silno dotýkali, spomenieme stretnutie bývalých novicov „prvého pototalitného ročníka“ v Poprade, ku ktorým patril aj don Zachar. Uskutočnilo sa koncom augusta.

Začiatkom septembra prebehla Miništrantská bodka za prázdninami. Tak ako po iné roky, aj tentoraz bola vo Vajnoroch a zapojilo sa do nej spoločenstvo Tymian s asi sto chlapcami z celého Slovenska. Prekvapila nás bohatá účasť miništrantov z nesaleziánskeho prostredia. Hlavným kazateľom bol don Pavol Nizner a mal pekný príhovor na tému, ako sa stretať s Pánom a ako to vedel don Titus.

Na druhý deň v nedeľu 3. septembra nasledovala obnova exallievov z Čiernej Vody. Kazateľom pre asi päťdesiat účastníkov bol don Peter Jacko.

Velky Biel 10 2023 02

Velky Biel 10 2023 03

V nasledujúcich dňoch don Zachar stihol sprevádzať pútnikov do Lúrd, potom obnoviť účastníkov akcie Otec a syn, ako aj mladých z Kaplnej. Pre tých urobil duchovné cvičenia.

Naše sestry FMA mali u nás pekné stretnutie – pripomínali si 20. výročie fungovania misionárskeho spoločenstva Vides. Na akcii sa zúčastnilo do desať sestier a asi šesťdesiat laikov, ktorí prešli cez túto misionársku skúsenosť ponúkanú sestrami. Hlavným celebrantom bol don Štefan Kormančík.

Nuž a v strede mesiaca september nás navštívil a vizitáciu u nás uskutočnil náš pán provinciál. Sme mu vďační za usmernenia i predstavenie nových vízií pre nás i spoločnosť. Tak tak.

Zdravia vás bratia z Veľkého Bielu

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Podcast UVERITEĽNÍ

K dispozícii je piata nahrávka s názvom: Má pápež vždy pravdu?
Sme povinní veriť všetkému, čo hovorí pápež? Kedy prináša učenie viery a kedy svoj vlastný názor?

Nad hlavou. Načo nám je vesmír?

O vesmíre ľudia zvyčajne vedia, že existuje nejaká slnečná sústava, hviezdy, Severka a všetko je to tam hore, nad hlavou veľmi veľké a vzdialené. V posledných rokoch sa však s objavmi v tejto oblasti akoby vrece roztrhlo.

Don Bosco a anjeli

Dňa 31. augusta 1844 sa istá bohatá manželka portugalského veľvyslanca v Turíne, ktorá bola dobrou katolíčkou, chcela pred cestou vyspovedať. Zašla teda do kostola svätého Františka z Assisi v centre mesta.

Spomienka na 24-hodinovku

U saleziánov v Bratislave na Miletičovej sa posledný aprílový víkend opäť uskutočnila tradičná 24-hodinovka. Je to futbalový zápas, ktorý sa hrá bez prerušenia 24 hodín. Tohto roku to bol už 28. ročník.