Veľký Biel

od | sep 9, 2023 | Saleziáni

 

Prázdniny máme za sebou a mnohé akcie tiež. Na začiatku bol don Zachar, don Luscoň i Peter Podolský v táboroch so seneckou mládežou, potom sa don Zachar zúčastnil na dvoch turnusoch manželských stretnutí v Banskej Bystrici a tiež zastupoval duchovných otcov v Lukáčovciach, Vajnoroch i v Dubnici nad Váhom. Tam poslúžil i don Luscoň, ktorý predtým preháňal miništrantov na tábore Tymian.

Velky Biel 09 2023 02

Mali sme aj zahraničné pracovné cesty: Peter Podolský absolvoval púť s mládežou do Turína i Annecy, don Komloš bol tiež v Taliansku a don Luscoň sa odhodlal ísť medzi mladých na Svetové dni mládeže do Lisabonu. Podľa jeho slov: „Bolo to plné zážitkov a odhalil som aj svoje limity. Najmä pri cestovaní… “ Don Jožko Žembera strávil časť prázdnin u svojej sestry v rodisku a tiež mal pobyt v Dudinciach.

Teší nás, že aj náš domček bol cez prázdniny bohato navštevovaný a že popri tom všetkom sme stíhali obslúžiť saleziánsku rodinu.

Do nového školského roka vám žehnajú bratia z Veľkého Bielu

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.