Veľký Biel

od | sep 9, 2023 | Saleziáni

 

Prázdniny máme za sebou a mnohé akcie tiež. Na začiatku bol don Zachar, don Luscoň i Peter Podolský v táboroch so seneckou mládežou, potom sa don Zachar zúčastnil na dvoch turnusoch manželských stretnutí v Banskej Bystrici a tiež zastupoval duchovných otcov v Lukáčovciach, Vajnoroch i v Dubnici nad Váhom. Tam poslúžil i don Luscoň, ktorý predtým preháňal miništrantov na tábore Tymian.

Velky Biel 09 2023 02

Mali sme aj zahraničné pracovné cesty: Peter Podolský absolvoval púť s mládežou do Turína i Annecy, don Komloš bol tiež v Taliansku a don Luscoň sa odhodlal ísť medzi mladých na Svetové dni mládeže do Lisabonu. Podľa jeho slov: „Bolo to plné zážitkov a odhalil som aj svoje limity. Najmä pri cestovaní… “ Don Jožko Žembera strávil časť prázdnin u svojej sestry v rodisku a tiež mal pobyt v Dudinciach.

Teší nás, že aj náš domček bol cez prázdniny bohato navštevovaný a že popri tom všetkom sme stíhali obslúžiť saleziánsku rodinu.

Do nového školského roka vám žehnajú bratia z Veľkého Bielu

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bardejov

Je tu pomerne silná a zapálená saleziánska rodina, ktorá stále hľadá spôsoby, ako upevňovať rodinnosť, rozširovať saleziánsku charizmu a odpovedať na potreby nášho okolia.

Zomrel salezián don Ján Tocký

S tichou bázňou pred Pánom a s nádejou na slávne vzkriesenie vám oznamujeme, že náš spolubrat salezián kňaz don Ján Tocký zosnul v Pánovi 21. februára 2024 vo veku 93 rokov.

Stretnutie miništrantov v Žiline

Uskutočnilo sa počas víkendu 16. – 18. februára 2024 v saleziánskom dome v Žiline. Prišlo asi 20 saleziánov z 20-tich stredísk a 200 chlapcov-miništrantov.