Ukrajina – prosba o pomoc

od | mar 2, 2022 | Svet

 

Bratia a sestry,

poproste vašich mladých v oratóriách o pomoc. Neváhajte a pokúste sa pomôcť ľuďom z Ukrajiny. Tu sú viaceré podnety. Vyberte si aspoň jeden.

1. Začni sa učiť ukrajinsky, aby si mohol pomáhať mladým, ktorí k nám prichádzajú. Prvé lekcie ti čoskoro pošleme.

2. Modlitbovo-pôstna kampaň – od zajtra (3. marca) pripravujeme modlitbovo – pôstnu kampaň do ktorej sa neváhaj zapojiť!

3. Skauti – ak máš záujem o prípravu a realizáciu programu pre utečencov v tábore v Humennom spolu so skautmi, tak vyplň dotazník.

Na otázku ako chceš pomôcť, odpovedz, že ako animátor pre program v utečeneckých táboroch.

Ukrajina prosba o pomoc 02

4. Podnety na stretká – ak by ste nám chceli pomôcť s prípravou stretiek pre našich slovenských mladých na tému: „Ako hovoriť s mladými o vojne“, tak sa mi ozvite.

5. Základná škola v Ubli – sú tam ľudia, ktorí vedia, kam chcú ísť a čakajú na príbuzných alebo na odvoz do konkrétnej destinácie. Je to ako čakáreň. Majú vytvorený dotazník, kde sa dá zapísať na rôznu dobrovoľnícku činnosť (ponúknutie občerstvenia, zdravotná starostlivosť, odvozy. Jednoducho si tu pri nich…) Robia na 3 smeny po 8 hodinách… Dotazník.

6. V predchádzajúcom dotazníku je aj to, či človek chce byť na hranici, alebo v škole, alebo na sklade.

KTO CHCE ÍSŤ NA HRANICU, MÁ MAŤ PLATNÝ CESTOVNÝ PAS (aby mohol poslúžiť na oboch stranách hraníc!!!)

Ukrajina prosba o pomoc 03

7. Hraničný priechod Vyšné Nemecké – podobná pomoc ako na hranici v Ubli. Dotazník.

8. Ukrajinsky hovoriaci, aby koordinoval ľudí pri nastupovaní na vlak. Celý deň, ale hlavne večer na vlakovej stanici v Košiciach a v Michalovciach. V prípade záujmu volajte mne. Taktiež v Bratislave: dobrovolnici@nadaciams.sk

9. Domček vo Vysokej nad Uhom a fara v Michalovciach – potrebujú niekoho kto vie ukrajinsky a pomôže.

10. Pomoc cez Človek v ohrození – dotazník pre ľudí, ktorí chcú pomôcť ako dobrovoľníci (na Slovensku alebo online) alebo poskytnúť ubytovanie pre ľudí na úteku: https://bit.ly/cvo_dobrovolnici (je to rovnaký dotazník ako ten, ktorý sme zdieľali už skôr, akurát sme skrátili link, aby nedochádzalo k chybám). Informácie o dobrovoľníctve: dobrovolnici.ukrajina@clovekvohrozeni.sk

V modlitbách za pokoj na Ukrajine

Ján Holubčík SDB
delegát za pastoráciu mládeže

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie