Účasť na omši ako na prikázaný sviatok a oratko plné ľudí

od | sep 28, 2022 | Saleziáni

 

Účasť na omši ako na prikázaný sviatok a oratko plné ľudí ako ešte nikdy predtým nebolo.

Autor: Barbora Kullačová / Foto: Barbora Kullačová a Maťo Ondruš

Poslednú septembrovú nedeľu sa konala akcia, na ktorú jej účastníci len ťažko zabudnú. Po 16-tich rokoch odchádza z Miletičovej salezián, ktorý vošiel do životov mnohých ľudí.

Fero Kubovič je človek, ktorý sa počas svojej služby na Miletičke stretol s veľkým množstvom ľudí. To bolo vidieť aj na omši 25. septembra, kde bola väčšia účasť ako na prikázaný sviatok. Všetci totiž prišli vzdať vďaku tomuto saleziánovi.

Prípravy na tento deň začali už pred letom, keď prišiel animátorom a rodinám prvý mail o darčekoch, ktoré mu po omši odovzdali. Ich obsahom bol turistický ruksak a nový telefón ale aj veľký harddisk, kde boli nahraté pozdravy a vďaky od vyše 80 veriacich. Nezabudlo sa však ani na maľovanú štólu, ktorá obsahovala obraz Panny Márie, dona Bosca s mladými, logo Miletičky a samozrejme Matku Zem, čo bola obľúbená hláška dona Fera.

Frantisek 09 2022 02

Pred požehnaním odkázal don Fero veriacim ešte pár slov. „Prvá láska zostane vždy prvou, tak spieva aj skupina Elán a myslím si, že to je pravda. Som rád, že som tu mohol spoznať toľko dobrých ľudí. To čo by som Vám chcel odkázať je, aby ste nikdy nezabudli na úctu k eucharistii, úctu k Panne Márii a na modlitbu za duchovné povolania.“

Rozlúčková svätá omša však nebola jediným poďakovaním v tento deň. Po nedeľnom obede sa vybrali ľudia z Miletičky, ale aj z iných stredísk a miest do nového oratka, aby mohli všetci Ferovi osobne poďakovať. Dokopy sa tam zišlo vyše 500 ľudí, ktorí tvorili rad na krátky rozhovor s odchádzajúcim saleziánom. Celé čakanie skončilo až po 3 hodinách.

Frantisek 09 2022 03

Počas čakania sa však mohli ľudia porozprávať a zasmiať sa. Samozrejme nechýbalo ani občerstvenie – koláče v čajovni a poobedná kávička, alebo čajík. Rozlúčková párty bola spojená aj so Streetfoodom, čo znamenalo, že si veriaci pochutnali aj na hotdogoch a burgroch.

Frantisek 09 2022 04

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Provinciálna kapitula saleziánov

Bude sa konať v dňoch 26. – 31. mája 2024 v Badíne. Zúčastní sa na nej 53 bratov s právom hlasovania. Kapitula sa koná v mimoriadnom skoršom termíne.

Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

Púť miništrantov v Šaštíne

V sobotu 11. mája 2024 sa uskutočnila púť miništrantov. Prišlo asi 250 chlapcov, pre ktorých bol pripravený pekný program.

Šimon Srugi

Šimon Srugi sa narodil v Nazarete 27. apríla 1877. Pätnásť dní po narodení bol pokrstený a podľa východného zvyku pobirmovaný.