Tváre tej istej charizmy

od | mar 30, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Iveta Sojková FMA / Foto: archív autorky

V auguste tohto roka sestry saleziánky oslávia 150. výročie založenia ich Inštitútu Dcér Márie Pomocnice. V rámci príprav na toto významné jubileum, okrem iných rôznych aktivít, bola publikovaná v Ríme (LAS – ROMA , ACSSA – studi 10) pod zodpovednosťou Francesca Mottu SDB a Grazie Loparco FMA kniha s názvom „Tváre tej istej charizmy“. Obsahuje 48 životopisných profilov sestier FMA a bratov SDB, ktorí „napísali“ v saleziánskej histórii 20. storočia významné a inovatívne stránky v prospech výchovy mladých a formácie svojich spolusestier a spolubratov. V knihe má svoj príspevok aj sr. Kamila Novosedlíková FMA. Predstavuje sr. Máriu Černú (1928 – 2011), ktorá ako magistra noviciek počas rokov totality zohrala významnú úlohu pri znovuzrodení Inštitútu FMA.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Vstúpili sme do Adventu, na ktorý sme sa pripravili adventnou vigíliou a podnetmi pre deti a mladých, na ktorých ešte ďalej pracujeme.

Veľký Biel

Vždy, keď sa blíži prvý piatok vieme, že nás čaká spovedanie na školách vo Vajnoroch a v Rači. Tentoraz sa k aktivitám na školách pridali aj prednášky pre žiakov vo Vrábľoch a Púchove.

Stopy v snehu

Pozvánka na spomienkové podujatie pri príležitosti 40. výročia zadržania troch slovenských občanov na poľsko-slovenskej štátnej hranici pri tajnej preprave náboženskej literatúry.

Mikuláš na Miletičovej

V nedeľu 3. decembra prišiel svätý Mikuláš aj ku saleziánom v Bratislave na Miletičovej.