Tour de hrob v Bardejove

od | okt 29, 2023 | Saleziáni

 

V piatok 27. 10. zorganizovali saleziáni v Bardejove tradično netradičnú akciu Tour de hrob. Tohto roku sa niesla v duchu storočnice saleziánov a pripomenutia životov niektorých z nich.

Podujatie sa organizuje už niekoľko rokov vždy v piatok pred dušičkami. Zúčastnilo sa ho asi 80 záujemcov. Všetci sa zišli o 18:00 v kostole sv. Anny. Tu dostali jednotlivé skupinky plánik presunov. Postupne mali navštíviť štyri bardejovské cintoríny. Dostali aj určité úlohy, prečítať si myšlienky a pomodliť sa za zosnulých.

Tour 10 2023 03

Tour 10 2023 04

Tour 10 2023 05

Tour 10 2023 06

O 22:00 sa napokon všetci zišli v kostole na Vinbargu, kde bola svätá omša a po nej pohostenie. Definitívny koniec podujatia a rozchod nastal až niekedy po polnoci.

Tour 10 2023 07

Cieľom tohto podujatia je už tradične pripomenúť si spomienku na zosnulých veriacich, predstaviť niektorých svätcov a v tomto roku osobitne aj storočnicu saleziánov a niektorých zosnulých saleziánov.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Na Veľký piatok sme pripravili pre sídlisko Luník IX krížovú cestu. Okrem kŕdľa detí sa k nám pridalo aj viacero dospelých, pre ktorých to bola príležitosť duchovne sa stíšiť uprostred sídliskového ruchu, v ktorom bežne žijú.

Námestovo

Naši spolupracovníci ASC sa zúčastnili na duchovných cvičeniach v krásnom prostredí Oravskej priehrady v penzióne Kormorán.

Banská Bystrica

Pozývame čitateľov pozrieť sa na nedávne udalosti v našom stredisku s pohľadom na zmŕtvychvstalého Krista.

Trnava-Kopánka

Pozdravujeme všetkých a prichádzame za naše stredisko v Trnave na Kopánke so správami za posledné dva mesiace.