Svetové dni mládeže 2023 v Lisabone

od | okt 27, 2022 | Svet

 

Za asistencie mladých z Portugalska sa Svätý Otec v nedeľu 23. októbra kliknutím na tablet v priamom prenose zapísal ako prvý účastník Svetových dní mládeže 2023 v Lisabone. Trojica mladých, dve dievčatá a chlapec, boli po boku pápeža v okne Apoštolského paláca.

„Tak, a som zapísaný. A ty, si prihlásená? Prihlás sa. A ty tiež… Drahí mladí ľudia, pozývam vás prihlásiť sa na toto stretnutie, na ktorom po dlhom období odstupu znovu objavíme radosť z bratského objatia medzi národmi a medzi generáciami, ktoré tak veľmi potrebujeme!“

Lisabon 10 2022 02

Svetové dni mládeže sa uskutočnia 1. – 6. augusta 2023 v Lisabone (Portugalsko).

Registrácia na SDM je otvorená – prihlás sa aj ty na: lisboa2023.org.

Lisabon 10 2022 03

Logo Svetových dní mládeže Lisabon 2023

Prídeš ako pútnik alebo pomôžeš ako dobrovoľník? Viac informácií nájdeš na: www.lisboa2023.org.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Plagáty k Heslu 2023 sú zverejnené

Generálny dom saleziánov v Ríme zverejnil oficiálne plagáty k Heslu na rok 2023. Sú k dispozícii na stiahnutie vo viacerých svetových jazykoch.

Mestečko blahoslavenstiev

Vo vzrušujúcej a živej atmosfére megalopolisu Chennai (Madras), uprostred obrovských priemyselných komplexov a veľkolepých chrámov žiari čriepok pravej saleziánskej dobroty.

Duchovné cvičenia s hlavným predstaveným

Od nedele 6. novembra do soboty 12. novembra sa provinciálni radcovia regiónu strednej a severnej Európy, zúčastnili na duchovných cvičeniach, ktoré kázal hlavný predstavený saleziánov otec Ángel Fernández Artime.

Červená streda 23. november 2022

Postavme sa za prenasledovaných kresťanov. Na Červenú stredu si celý svet pripomína tých, ktorí pre svoju vieru trpia. Červená farba ako symbol mučeníctva upozorňuje na vážne skutočnosti prenasledovania a diskriminácie.

Godzone tour 2022

Godzone tour sa tohto roku uskutoční v šiestich mestách Slovenska a Českej republiky. Je podujatím novej evanjelizácie a povzbudenia so vstupom úplne zadarmo.