Saleziáni spolupracovníci v Prešove oslávili sviatok dona Ruu

od | okt 31, 2022 | Osobitný článok

 

Text a Foto: Jakub Halčák

V sobotu 29. 10. 2022 (nakoľko sv. omše u saleziánov na Bottovej ul. v Prešove nie sú, lebo bratia saleziáni sú rozídení medzi mladými) sa uskutočnila tradičná slávnostná svätá omša z príležitosti sviatku dona Ruu, ktorý bol pápežom Pavlom VI. vyhlásený za blahoslaveného 29. októbra 1972.

Dona Ruu sme si my saleziáni spolupracovníci v Prešove oficiálne zvolili za nášho saleziánsko-spolupracovníckeho „Patróna“ ešte na Metodovej ulici, kde bolo centrum komunity Saleziánov v Prešove. Tento raz sme sa obe spoločenstvá Juh a Sever stretli na Bottovej ulici v kostole dona Bosca.

ASC 10 2022 02

Spolupracovníčka Evka Zajacová pri čítaní lekcie

Na začiatku sv. omše, ktorú celebroval don Ondrej Puček SDB s donom Milanom Ficíkom SDB, don Puček povedal: „Nečakal som, že sa vás toľko spolupracovníkov zíde aj napriek tomu, že je sobota a že sú aj poniektorí spolupracovníci na duchovných cvičeniach.“ Vo svojej homílii nám priblížil dona Michala Ruu, ako sa zoznámil s donom Boscom. Povedal nám príbeh ako don Bosco rozdával deťom, ktoré stretával na svojej ceste, medailóniky P. Márie Pomocnice. „Chlapec, ktorý mohol mať okolo 10 rokov, sa placho usadil pred neho a vystrel svoju ruku. Don Bosco vtedy zobral jeho ruku do svojej a druhou rukou ju pomyselne rozdelil na polovicu.“ O niekoľko rokov mu don Bosco vysvetlil, čo to znamená: „Môj milý Michal, ty a ja si v živote podelíme všetko – žiale, trápenia, povinnosti, radosti…“

ASC 10 2022 03

Na koniec homílie nás don Puček povzbudil do našej každodennej činnosti saleziána spolupracovníka. Po svätej omši sa povytvárali skupinky, urobili sme si menšie stretká a pozdieľali sa navzájom o svojich zážitkoch.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Malá cesta kresťanských manželov

V týchto dňoch prináša Vydavateľstvo DON BOSCO v spolupráci s Radou KBS pre rodinu výnimočný pastoračný materiál s názvom: Malá cesta kresťanských manželov.

Don Bosco takmer ako Mozart

Don Bosco miloval hudbu. Hral na husliach, organe a klavíri, ale len vtedy, keď ich našiel v dome nejakého priateľa. Hudba a spev boli pre neho skvelým spôsobom komunikácie s mladými ľuďmi.

Májový Rebrík

Tento rok v máji slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, preto aj Téma májového Rebríka je: Plameň Ducha Svätého.