Saleziáni spolupracovníci v Prešove oslávili sviatok dona Ruu

od | okt 31, 2022 | Osobitný článok

 

Text a Foto: Jakub Halčák

V sobotu 29. 10. 2022 (nakoľko sv. omše u saleziánov na Bottovej ul. v Prešove nie sú, lebo bratia saleziáni sú rozídení medzi mladými) sa uskutočnila tradičná slávnostná svätá omša z príležitosti sviatku dona Ruu, ktorý bol pápežom Pavlom VI. vyhlásený za blahoslaveného 29. októbra 1972.

Dona Ruu sme si my saleziáni spolupracovníci v Prešove oficiálne zvolili za nášho saleziánsko-spolupracovníckeho „Patróna“ ešte na Metodovej ulici, kde bolo centrum komunity Saleziánov v Prešove. Tento raz sme sa obe spoločenstvá Juh a Sever stretli na Bottovej ulici v kostole dona Bosca.

ASC 10 2022 02

Spolupracovníčka Evka Zajacová pri čítaní lekcie

Na začiatku sv. omše, ktorú celebroval don Ondrej Puček SDB s donom Milanom Ficíkom SDB, don Puček povedal: „Nečakal som, že sa vás toľko spolupracovníkov zíde aj napriek tomu, že je sobota a že sú aj poniektorí spolupracovníci na duchovných cvičeniach.“ Vo svojej homílii nám priblížil dona Michala Ruu, ako sa zoznámil s donom Boscom. Povedal nám príbeh ako don Bosco rozdával deťom, ktoré stretával na svojej ceste, medailóniky P. Márie Pomocnice. „Chlapec, ktorý mohol mať okolo 10 rokov, sa placho usadil pred neho a vystrel svoju ruku. Don Bosco vtedy zobral jeho ruku do svojej a druhou rukou ju pomyselne rozdelil na polovicu.“ O niekoľko rokov mu don Bosco vysvetlil, čo to znamená: „Môj milý Michal, ty a ja si v živote podelíme všetko – žiale, trápenia, povinnosti, radosti…“

ASC 10 2022 03

Na koniec homílie nás don Puček povzbudil do našej každodennej činnosti saleziána spolupracovníka. Po svätej omši sa povytvárali skupinky, urobili sme si menšie stretká a pozdieľali sa navzájom o svojich zážitkoch.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Výzva na tento týždeň

Zamyslenie k 26. nedeli v Cezročnom období nám prináša Jozef Luscoň, salezián a publicista. Rozpráva v ňom o pozvaní Nebeského Otca do jeho vinice.

Anjeli strážcovia

2. október sa v Katolíckej cirkvi slávi spomienka svätých anjelov strážcov. V roku 1670 ustanovil pápež Klement X. tento deň v liturgickom kalendári ako deň na počesť anjelov, ktorí nás chránia každý deň.

Výmenná burza

Opäť sa koná jesenná výmenná burza u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. V sobotu 7. októbra 2023 od 9:00 do 12:00.

Tanečná súťaž TeenDance 2023

Súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov.