Saleziáni spolupracovníci v Prešove oslávili sviatok dona Ruu

od | okt 31, 2022 | Osobitný článok

 

Text a Foto: Jakub Halčák

V sobotu 29. 10. 2022 (nakoľko sv. omše u saleziánov na Bottovej ul. v Prešove nie sú, lebo bratia saleziáni sú rozídení medzi mladými) sa uskutočnila tradičná slávnostná svätá omša z príležitosti sviatku dona Ruu, ktorý bol pápežom Pavlom VI. vyhlásený za blahoslaveného 29. októbra 1972.

Dona Ruu sme si my saleziáni spolupracovníci v Prešove oficiálne zvolili za nášho saleziánsko-spolupracovníckeho „Patróna“ ešte na Metodovej ulici, kde bolo centrum komunity Saleziánov v Prešove. Tento raz sme sa obe spoločenstvá Juh a Sever stretli na Bottovej ulici v kostole dona Bosca.

ASC 10 2022 02

Spolupracovníčka Evka Zajacová pri čítaní lekcie

Na začiatku sv. omše, ktorú celebroval don Ondrej Puček SDB s donom Milanom Ficíkom SDB, don Puček povedal: „Nečakal som, že sa vás toľko spolupracovníkov zíde aj napriek tomu, že je sobota a že sú aj poniektorí spolupracovníci na duchovných cvičeniach.“ Vo svojej homílii nám priblížil dona Michala Ruu, ako sa zoznámil s donom Boscom. Povedal nám príbeh ako don Bosco rozdával deťom, ktoré stretával na svojej ceste, medailóniky P. Márie Pomocnice. „Chlapec, ktorý mohol mať okolo 10 rokov, sa placho usadil pred neho a vystrel svoju ruku. Don Bosco vtedy zobral jeho ruku do svojej a druhou rukou ju pomyselne rozdelil na polovicu.“ O niekoľko rokov mu don Bosco vysvetlil, čo to znamená: „Môj milý Michal, ty a ja si v živote podelíme všetko – žiale, trápenia, povinnosti, radosti…“

ASC 10 2022 03

Na koniec homílie nás don Puček povzbudil do našej každodennej činnosti saleziána spolupracovníka. Po svätej omši sa povytvárali skupinky, urobili sme si menšie stretká a pozdieľali sa navzájom o svojich zážitkoch.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Memoriál Jozefa Kabinu

Pozývame vás zaspomínať si na futbalové časy. V sobotu 22. 6. 2024 od 9:30 sa v Bratislave na Trnávke uskutoční 1. ročník Memoriálu Jozefa Kabinu.

Noe a zvieratká

Vydavateľstvo DON BOSCO prináša príbeh Noeho s korábom a zvieratkami v krásnom prevedení, ktoré je vhodné pre deti od 3 rokov. Veršovaný text je plný prekvapení a inšpirácií.

Hladina Dunaja výrazne stúpla

Intenzívne zrážky v Nemecku a Rakúsku spôsobili výrazné vzostupy vodných hladín v celej hornej časti Dunaja. Na slovenskom úseku rieky je tiež evidovaný výrazný vzostup vodnej hladiny.

Rebrík, jún 2024

V júnovom Rebríku je voda všade okolo nás. Viete, že 75 % živého stromu tvorí voda? Že zvuk sa šíri vo vode rýchlejšie ako vo vzduchu? Toto a omnoho viac zaujímavostí o vode sa dozviete v Téme júnového Rebríka.