Stretnutie redakcie Don Bosco dnes

od | sep 24, 2022 | Osobitný článok

 

Autor: Jozef Kupka SDB

V pondelok 26. septembra sa uskutočnilo v Bratislave na Miletičovej stretnutie redakcie časopisu Don Bosco dnes. O čom sa tam hovorilo?

Na stretnutí sa zišlo 10 redaktorov a spolupracovníkov časopisu. Don Bosco dnes sa v súčasnosti tlačí v náklade 11 900 kusov.

Ponúkame niektoré myšlienky, ktoré na stretnutí zazneli.

Štruktúra časopisu by sa mohla zmeniť, je príliš stála, článok na jednu stranu, článok na 2 strany. Grafika je podriadená štruktúre časopisu, prispôsobuje sa článkom. Ak chceme mať flexibilný časopis, to si žiada určitých ľudí, ktorí na ňom pracujú. Na čo máme silu a personál?

Bolo by dobré, keby sme mali k dispozícii foto editora, ktorý by pripravoval obrázky pre časopis. Máme na túto prácu nikoho z okruhu našich mladých ľudí?

Zvýšiť pestrosť časopisu, uverejňovať v ňom niečo veselšie, príbehy, čím žijeme, spomienky. Hudba, šport, herectvo. Pre koho je súčasný obsah časopisu určený? Päťdesiat roční ľudia?

Hlavný počet odberateľov sme získali v 90-tych rokoch minulého storočia po páde komunizmu. Vtedy sa začal časopis opätovne vydávať a intenzívne sa šíril.

Uverejňovať veci, ktoré sa týkajú vzťahu ľudí, aby sa témy bližšie dotkli niektorých ľudí.

V časopise by sme sa mohli viac zamerať na rodiny. Uverejňovať niečo svižnejšie pre rodiny. Mladšie rodiny, deti. Čo by mohla rodina spoločne robiť, aj dospelejšia rodina. Okolo čoho sa raz do týždňa v rodine stretnúť? Napríklad nová rubrika s názvom: namiesto výprasku. Krížovka?

Je dobré, že máme toto tlačené médium. Vtiahnime viac našich mladých ľudí do jeho tvorby. Časopis by mohol byť vytváraný súčasne na troch miestach: tlačený časopis, podcasty, videá.

Niektoré návrhy pre nový ročník 2023

  • Menej textu väčšie fotografie.
  • Skúsiť uverejňovať kuchárske návody na varenie jedál. Pred prázdninami ponuka ako uvariť jednoduché jedlá na chate. Opekačky.
  • Uverejňovať stránku vtipov.
  • Oblasť ku ktorej by sa mohol časopis viac posúvať sú rodiny s deťmi.
  • Časopis má k dispozícii aj svoju internetovú stránku, kde sa dajú všetky veci uverejňovať veľmi pružne a rýchlo. Ak máte aj vy svoje návrhy, čo by sa mohlo v časopise uverejniť, alebo aj svoju vlastnú tvorbu ktorá by bola vhodná na uverejnenie, napíšte nám do redakcie. Kontaktné údaje sú k dispozícii aj na tejto stránke.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Výzva na tento týždeň

Zamyslenie k 26. nedeli v Cezročnom období nám prináša Jozef Luscoň, salezián a publicista. Rozpráva v ňom o pozvaní Nebeského Otca do jeho vinice.

Anjeli strážcovia

2. október sa v Katolíckej cirkvi slávi spomienka svätých anjelov strážcov. V roku 1670 ustanovil pápež Klement X. tento deň v liturgickom kalendári ako deň na počesť anjelov, ktorí nás chránia každý deň.

Výmenná burza

Opäť sa koná jesenná výmenná burza u saleziánov v Bratislave na Miletičovej. V sobotu 7. októbra 2023 od 9:00 do 12:00.

Tanečná súťaž TeenDance 2023

Súťaž TeenDance je celoslovenská saleziánska tanečná súťaž pre zmiešané tanečné tímy. Je určená pre dievčatá a chlapcov vo veku od 12 do 20 rokov.