Stretnutie s misionárom donom Jozefom Tóthom

od | mar 8, 2023 | Saleziáni, Misie

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

U saleziánov v Bratislave-Miletičova sa uskutočnilo stretnutie s misionárom saleziánom donom Jozefom Tóthom, ktoré bolo spojené s prezentáciou filmu Da mihi animas.

Podujatie sa konalo v stredu 8. marca. Don Jozef Tóth predsedal svätej omši o 18:00 a veriacim sa prihovoril v kázni.

Jozef Toth 03 2023 02

Jozef Toth 03 2023 03

Program pokračoval v hale pod kostolom. Premietol sa dokumentárny film Da mihi animas, v ktorom bola predstavená saleziánska misia v Jakutsku. Film bol natáčaný v januári 2020 v priebehu 10 dní na miestach Aldan, Jakutsk, Nerjungra a v komunistickom Gulagu Vasiljevka. Zachytáva pôsobenie Jozefa Tótha na tejto misii. Opisuje život komunity, štýl práce, život miestnych ľudí a pôsobenie saleziánov v tomto prostredí.

Jozef Toth 03 2023 04

Jozef Toth 03 2023 05

Film sa natáčal v zime, kedy tu boli teploty okolo – 40 °C. Filmárska technika musela byť chránená pred mrazom a vyhrievaná, aby vôbec fungovala. Režisérom filmu je Matúš Ďuraňa, ktorý je odchovancom saleziánskeho oratória v Žiline. Film vytvoril ako svoju diplomovú prácu pred ukončením štúdia na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave.

Jozef Toth 03 2023 06

Po premietnutí filmu nasledovala beseda, na ktorej sa zúčastnil aj režisér.

Jozef Toth 03 2023 07

Don Jozef Tóth účastníkom besedy osobne predstavil Jakutskú misiu a odpovedal na otázky.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Pri obzretí sa dozadu si uvedomujeme, že život beží rýchlo a my nemôžeme urobiť nič lepšie, než ho naplniť dobrými skutkami.