Spoznávate 100-ročného saleziána na obálke knihy?

od | okt 29, 2023 | Saleziáni

 

Tento muž sprevádza slovenskú saleziánsku komunitu takmer od jej začiatkov. Volá sa don José a v roku 2023 oslávil storočnicu – stihol to ešte o rok skôr než saleziánska rodina.

Jeho príbeh obsahuje všetko, čo si v dobrodružnom živote možno predstaviť:

– v detstve sa iba zázrakom vyhol amputácii nôh,

– aby mohol byť vysvätený, musel tajne emigrovať a vystupovať pod rôznymi menami,

– desaťročia strávil na misiách v Južnej Amerike (kde spoznal napríklad aj futbalistu Pelého),

– pamätá si svätorečenie Dominika Savia.

Veľmi sa nám zapáčila myšlienka umiestniť ho na titulku pripravovanej knihy SEN, KTORÝ TRVÁ, pretože reprezentuje dejiny saleziánov na Slovensku. Saleziánsku rodinu vždy tvorili konkrétni ľudia, ktorí dali svoj život Bohu a spolu s donom Boscom rozdávali mladým ľuďom nádej a radosť. A popritom prežili nádherný život.

Poznate 10 2023 02

Kniha SEN, KTORÝ TRVÁ, ktorú sa chystáme vydať, je plná príbehov takýchto ľudí, ktorí svoj život spojili so saleziánskou rodinou na Slovensku. Podporte jej vznik a zároveň si jednu predplaťte na tejto stránke: https://www.donio.sk/sen-ktory-trva.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.