Spomienka blahoslaveného Titusa Zemana

od | jan 6, 2023 | Titus Zeman

 

8. január je dátum smrti dona Titusa, teda deň, kedy sa narodil pre nebo. V tomto čase vás pozývame, bližšie spoznať jeho život.

V krátkej duchovnej obnove s názvom OD NARODENÍN K NARODENINÁM vám predstavíme život tohto inšpirujúceho svätca cez štyri etapy v jeho živote.

 

Titus zeman 01 2023 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

TITUSDAY tentokrát bude v Novej Dubnici

Ôsmy deň v mesiaci si pripomíname blahoslaveného Titusa Zemana, mučeníka za povolania. S dôverou sa k nemu obraciame a prosíme na jeho príhovor o dar nových povolaní.

Titus Zeman – náš brat (druhá časť)

Keď sa Titus po 13 rokoch väzenia vracia k svojej pokrvnej rodine, svojmu mladému neodbytne zvedavému synovcovi, ktorý sa ho pýtal na podrobnosti o jeho mučení odpovie: Chcem na to zabudnúť, preto o tom odmietam hovoriť … Chcem na to zabudnúť a odpustiť.

Titus Zeman – náš brat

Don Titus v dejinných okolnostiach, v ktorých sa nachádzal, pri nástupe totalitného komunizmu, pocítil podnet Ducha a začal organizovať i uskutočňovať úteky mladých rehoľných spolubratov do Talianska.

Prešiel som hranicu

Video dokument na ktorom je zachytená cesta, po ktorej don Titus Zeman odprevádzal a sprevádzal skupiny mladých saleziánskych bohoslovcov zo Slovenska smerom do Talianska – Turína.