Slávnostné odovzdávanie misijných krížov

od | jún 21, 2022 | Misie

 

Text a Foto: SAVIO

 

 

V nedeľu 19. júna sa uskutočnilo v Dubnici nad Váhom odovdzávanie misijných krížov desiatim saleziánskym misijným dobrovoľníkom, ktorí sa chystajú na ročnú misiu do Tanzánie, Kene, Južného Sudánu a na Lunik IX. Na slávnostnej omši sa zúčastnil aj provinciál saleziánov Peter Timko SDB, ktorý nielen dobrovoľníkov vyzval vziať svoj kríž a kráčať s ním životom.

Krize 06 2022 04

Krize 06 2022 05

Krize 06 2022 06

Po omši nasledovalo spoločné pohostenie pre dobrovoľníkov s ich rodinami a priateľmi. Po roku príprav v rámci víkendových stretnutí sú dobrovoľníci pripravení vydať sa na dobrodružnú cestu. Okrem toho svoju prípravu ukončili na duchovných cvičeniach na saleziánskej chate v Slávnici.

Krize 06 2022 07

V rámci duchovných cvičení sa dobrovoľníci vydali aj na misijnú púť na horu Butkov, kde sa stretli s bývalými dobrovoľníkmi, ktorí sa s nimi podelili o skúsenosti z misie. Na ich ceste im prajeme radosť, úsmev a pokoru a prosíme všetkých o modlitby pre týchto odvážnych mladých ľudí! Ak chcete vedieť viac o tohtoročných saleziánskych misijných dobrovoľníkoch navštívte stránku www.dobrovolnici.saleziani.sk.

Krize 06 2022 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk – marec

Koncom januára sme oslávili 50-tku Paľa Piatrova aj vo farnosti, aj v komunite. Teraz máme po jednom zástupcovi v každej dekáde od 30 do 70 rokov.

Auto pre Saleziánov do Azerbajdžanu

Humanitárna organizácia MIVA začala zbierku na kúpu auta pre saleziánov v Azerbajdžane. Aj vy môžete touto cestou zlepšiť dopravné možnosti našich misionárov.