Slávnostné odovzdávanie misijných krížov

od | jún 21, 2022 | Misie

 

Text a Foto: SAVIO

 

 

V nedeľu 19. júna sa uskutočnilo v Dubnici nad Váhom odovdzávanie misijných krížov desiatim saleziánskym misijným dobrovoľníkom, ktorí sa chystajú na ročnú misiu do Tanzánie, Kene, Južného Sudánu a na Lunik IX. Na slávnostnej omši sa zúčastnil aj provinciál saleziánov Peter Timko SDB, ktorý nielen dobrovoľníkov vyzval vziať svoj kríž a kráčať s ním životom.

Krize 06 2022 04

Krize 06 2022 05

Krize 06 2022 06

Po omši nasledovalo spoločné pohostenie pre dobrovoľníkov s ich rodinami a priateľmi. Po roku príprav v rámci víkendových stretnutí sú dobrovoľníci pripravení vydať sa na dobrodružnú cestu. Okrem toho svoju prípravu ukončili na duchovných cvičeniach na saleziánskej chate v Slávnici.

Krize 06 2022 07

V rámci duchovných cvičení sa dobrovoľníci vydali aj na misijnú púť na horu Butkov, kde sa stretli s bývalými dobrovoľníkmi, ktorí sa s nimi podelili o skúsenosti z misie. Na ich ceste im prajeme radosť, úsmev a pokoru a prosíme všetkých o modlitby pre týchto odvážnych mladých ľudí! Ak chcete vedieť viac o tohtoročných saleziánskych misijných dobrovoľníkoch navštívte stránku www.dobrovolnici.saleziani.sk.

Krize 06 2022 02

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.