Skončila sa provinciálna kapitula saleziánov

od | jún 1, 2024 | Saleziáni

 

V dňoch 26. – 31. mája 2024 sa v Badíne konala provinciálna kapitula saleziánov. Zúčastnilo sa na nej 53 bratov s právom hlasovania.

Účastníci kapituly diskutovali o troch témach:
1. Animácia a starostlivosť o skutočný život každého saleziána.
2. Saleziáni, saleziánska rodina a laici spolu „s“ a „pre“ mladých.
3. Overovanie a prehodnotenie riadenia Kongregácie.

Závery z rokovania kapituly budú zaslané na generálnu kapitulu.

SPKS 06 2024 02

Provinciálna kapitula je tiež priestor, kde sa bratia stretnú a v pokoji môžu prežiť spoločné chvíle zdieľania a bratského spoločenstva. Presne v tomto duchu prebiehali aj dni tejto provinciálnej kapituly v Badíne.

Delegáti kapituly zvolili zástupcu zo slovenskej provincie, ktorý sa spolu s provinciálom zúčastní na generálnej kapitule. Zvoleným zástupcom za Slovensko je provinciálny vikár don Peter Jacko.

Generálna kapitula sa bude konať v Turíne vo februári 2025 a okrem inej práce zvolí nového hlavného predstaveného saleziánov.

SPKS 06 2024 03

Podrobnejšie informácie o provinciálnej kapitule si môžete prečítať na stránke Saleziánov.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.