Sestry saleziánky ponúkajú kurzy o rozlišovaní povolania

od | júl 7, 2022 | Osobitný článok

 

GPS a PS sú kurzy o rozlišovaní povolania, ktoré ponúkajú saleziánky dievčatám. Od septembra opäť začínajú a je možné sa na ne už aj prihlasovať.

O čom je kurz GPS?

Počas jedného školského roka sa dievčatá intenzívnejšie povenujú svojej osobe a duchovnému životu. Cesta porozumenia sebe a odhaľovanie zmyslu života v spolupráci s Bohom sú základné kroky pre rozlišovanie povolania v Božom pláne.

Ako stretnutia prebiehajú?

V septembri (17. 9.) sa záujemkyniam o kurz predstaví kostra programu na celý rok a ich úlohy. Tak sa môžu zodpovednejšie rozhodnúť, či do programu vstúpia záväzne na obdobie jedného roka.

Počas roka prebehne päť stretnutí v termínoch, ktoré by mali byť vhodné aj pre VŠ dievčatá. Dve z nich sú online, čo je pre prihlásené dievčatá finančná aj časová výhoda. Termíny víkendových stretnutí: 23. 9., 11. 11., 3. 2., 17. 3., 9. 6. Pomedzi kurzy sa realizuje msg komunikácia a dievčatá sú sprevádzanéHlavné témy: povolanie k životu, povolanie kresťan, povolanie v Cirkvi.

Gps 07 2022 02

Kto sa môže prihlásiť?

Prihlásiť sa môžu dievčatá zo všetkých kútov Slovenska, spĺňajúce vekovú kategóriu 18 – 26 rokov, so záujmom o obsah GPS kurzu.

Prihlasovanie

Prihlasovanie je jednoduché cez prihlasovací formulár, ktorý sa dá vyhľadať aj na FB stránke GPS salezianky alebo na IG sestry salezianky; mail gps.fma@gmail.com. Tím sestier zodpovedných za kurz GPS ďalej pošle potrebné inštrukcie.

Prihlasovanie je otvorené do 17. 9. V prípade rýchlejšieho naplnenia kapacity skupiny, sa termín uzavrie skôr. Kurz GPS je určený pre malú stabilnú skupinu cca 15 – 17 dievčat.

Pre koho je určený kurz PS?

Pre dievčatá, ktoré vnímajú povolanie k zasvätenému životu, chcú sa zorientovať a bližšie spoznať rehoľné povolanie. Do kurzu môžu dievčatá vstúpiť kedykoľvek počas roka. Jeho súčasťou sú min. 4 víkendové stretnutia a víkendové pobyty v komunitách sestier.

Kontakt: gps.fma@gmail.com

Tím GPS saleziánky

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Rok vďačnosti 5. etapa – Ihrisko

Od 1. júla 2024 už prebieha posledná etapa prípravy na 100. výročie príchodu saleziánov na Slovensko. Osobnosť, ktorá nás môže v tejto etape sprevádzať, je sestra saleziánka blahoslavená Mária Troncatti FMA.

Arcidiecézna púť v Gaboltove 2024

Gaboltov je najvýznamnejším pútnickým miestom Košickej arcidiecézy a je známy veriacim katolíkom na celom Slovensku. 20. – 21. júla 2024 sa tu bude konať hlavná výročná púť.

Prímestský tábor v Novej Dubnici

Uskutočnil sa v dňoch 1. – 5. júla 2024. O 127 detí sa staralo 55 animátorov, z toho traja saleziáni. Celý tábor zastrešoval direktor domu don František Kubovič.

Blahoslavený Titus medzi nami

Mnohých ctiteľov blahoslaveného Titusa Zemana, ktorí ho túžia bližšie spoznať a stretnúť sa s ním, privedú kroky do jeho rodiska, do Bratislavy-Vajnôr, kde je vo farskom kostole Sedembolestnej Panny Márie uložený jeho hlavný relikviár.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín