Sestra Jana Kurkinová FMA bola menovaná za provinciálnu predstavenú

od | jan 31, 2024 | Saleziánska rodina

 

Milá saleziánska rodina,

dnes na sviatok nášho zakladateľa ako aj patróna našej provincie sv. Jána Bosca, Vám chcem s radosťou a vďačnosťou oznámiť, že po predchádzajúcej konzultácii v našej provincii a po rozlišovaní generálnej predstavenej so svojou radou, bude našou novou provinciálnou predstavenou na obdobie rokov 2024 – 2030 Sr. JANA KURKINOVÁ.

Predstavena FMA 012024 03

Ďakujem Pánovi za Janku, zato, že po druhý krát odpovedá na toto volanie, ktoré nie je ľahké, to ona veľmi dobre vie, ale predsa je nové, ktoré sa nedá skopírovať, je to áno obohatené novou skúsenosťou, ktorú má zo svojej osobnej cesty ako aj z cesty v spoločenstve so sestrami, s bratmi a s mladými. Janka je vždy odhodlaná, odovzdaná a nastavená slúžiť a darovať život lebo Život je krásny a treba ho vedieť správne žiť!

Predstavena FMA 012024 02

Zverujem vám sr. Janku do modlitieb, aby si ju Pán viedol, posilňoval a dal jej tie dary, ktoré k tejto službe potrebuje.

Uvedenie sr. Janky do služby provinciálnej predstavenej bude 4. augusta 2024 v Badíne. Na slávnosti bude prítomná generálna predstavená sr. Chiara Cazzuola.

S vďakou a v modlitbe,

sr. Monika Skalová

Predstavena FMA 012024 04

Predstavena FMA 012024 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Prší, neprší…? Oslavovať sa musí…!

Oslava sviatku Panny Márie Pomocnice kresťanov 2024. U saleziánov v Bratislave na Miletičovej prišiel dážď… a tak aspoň najdôležitejšie veci sa museli presunúť pod strechu…

Chodili k Saleziánom ešte pred príchodom komunizmu

Združenie Exallievov a priateľov dona Bosca na Slovensku má medzi svojimi členmi aj seniorov. Sú to starší exallievi-odchovanci, ktorí chodili do saleziánskych stredísk ešte pred príchodom komunizmu v Československu.