Savio

od | okt 10, 2021 | Misie

Text a Foto: Savio

Adopcie tried na diaľku

Adopcie tried a detí v Keni a v Južnom Sudáne je program pravidelného mesačného darcovstva. Cieľom je prostredníctvom adopcie zabezpečiť nielen jedlo a strechu nad hlavou, ale aj dobrú výchovu a vzdelanie, oporu a nádej na lepšiu budúcnosť.

Tehlička

Tehlička je pravidelné celoslovenské podujatie, ktoré Savio o. z. organizuje od roku 2006 v období pred Veľkou nocou. Jeho cieľom je informovať a vzdelávať o živote v chudobnejších krajinách a oblastiach sveta, formovať a viesť k spolupatričnosti i k spoluzodpovednosti.

Savio o z 02

Projekty Savio o. z.

Aktuálne je v Tanzánii realizovaný projekt, ktorý buduje zručnosti miestnych farmárov v oblasti pestovania jabloní v tropickom podnebí. Predaj jabĺk zabezpečuje farmárom udržateľný príjem, vďaka čomu môžu uživiť seba i svoje rodiny. Projekt realizujeme v spolupráci so sociálnym podnikom Tamu Tamu Tanzania s finančnou podporou SlovakAid. V Keni máme projekt zameraný na budovanie kapacít v oblasti fundraisingu, ktorého cieľom je zlepšiť finančnú udržateľnosť saleziánskych diel v krajine. V rámci tohto projektu sme na pol roka vyslali do Kene slovenského experta na fundraising v online prostredí.

Saleziánske misijné dobrovoľníctvo

Saleziáni don Bosca už viac ako 20 rokov každoročne pripravujú a vysielajú mladých dobrovoľníkov do rôznych krajín. Sú to veľkodušní mladí ľudia, ktorí sú ochotní dať sa do služby práve tým najchudobnejším.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Jakutsk

Aj vďaka tomu, že posledné správy sme posielali pred dvoma mesiacmi, ale tiež preto, že sme prežívali letné prázdniny, udalostí, ktoré sme prežili za tento čas, bolo veľmi veľa.

Misijný mesiac

Práve som dokončil týždňové sprevádzanie ľudí zo švajčiarskej saleziánskej misijnej organizácie Don Bosco Jugendhilfe Weltweit (JuWe), tu u nás na Slovensku, po rómskych pastoračných a komunitných centrách.

Blog od dobrovoľníka Juraja z Kene

V najnovšom blogu Domov sa s nami Juraj Ledecky podelil o to, ako vyzerajú také bežné dni v saleziánskom centre Bosco Boys Langata v hlavnom meste Kene, Nairobi.

Jakutsk

Tešíme sa, že napriek zložitej politickej situácii nám Pán dáva milosť aj cez farnosť slúžiť ľuďom a tak ich upevňovať vo viere, žeby sme boli životaschopným spoločenstvom.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín