Savio

od | okt 10, 2021 | Misie

Text a Foto: Savio

Adopcie tried na diaľku

Adopcie tried a detí v Keni a v Južnom Sudáne je program pravidelného mesačného darcovstva. Cieľom je prostredníctvom adopcie zabezpečiť nielen jedlo a strechu nad hlavou, ale aj dobrú výchovu a vzdelanie, oporu a nádej na lepšiu budúcnosť.

Tehlička

Tehlička je pravidelné celoslovenské podujatie, ktoré Savio o. z. organizuje od roku 2006 v období pred Veľkou nocou. Jeho cieľom je informovať a vzdelávať o živote v chudobnejších krajinách a oblastiach sveta, formovať a viesť k spolupatričnosti i k spoluzodpovednosti.

Savio o z 02

Projekty Savio o. z.

Aktuálne je v Tanzánii realizovaný projekt, ktorý buduje zručnosti miestnych farmárov v oblasti pestovania jabloní v tropickom podnebí. Predaj jabĺk zabezpečuje farmárom udržateľný príjem, vďaka čomu môžu uživiť seba i svoje rodiny. Projekt realizujeme v spolupráci so sociálnym podnikom Tamu Tamu Tanzania s finančnou podporou SlovakAid. V Keni máme projekt zameraný na budovanie kapacít v oblasti fundraisingu, ktorého cieľom je zlepšiť finančnú udržateľnosť saleziánskych diel v krajine. V rámci tohto projektu sme na pol roka vyslali do Kene slovenského experta na fundraising v online prostredí.

Saleziánske misijné dobrovoľníctvo

Saleziáni don Bosca už viac ako 20 rokov každoročne pripravujú a vysielajú mladých dobrovoľníkov do rôznych krajín. Sú to veľkodušní mladí ľudia, ktorí sú ochotní dať sa do služby práve tým najchudobnejším.

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Adventná zbierka Štyri dary

SAVIO o. z. prináša už druhý ročník adventnej zbierky ŠTYRI DARY, ktorá začína 1. adventnou nedeľou 3. decembra 2023.

Jakutsk

Tunajšia filharmónia začala Medzinárodný arktický hudobný festival „Polárna žiara“. Päť z trinástich koncertov bolo u nás v kostole.

Aldan a Jakutsk

Misijné poslanie Kristovej Cirkvi je veľkým darom a obsahuje v sebe tajomstvo pôsobenia Božej lásky pre spásu človeka.

Saleziánsky misijný kalendár

Malé Slovensko dalo Cirkvi už mnoho misionárov. V jubilejnom roku 2024 si chceme pripomenúť a Pánu Bohu ďakovať zvlášť za tých saleziánskych.