Savio

od | okt 10, 2021 | Misie

Text a Foto: Savio

Adopcie tried na diaľku

Adopcie tried a detí v Keni a v Južnom Sudáne je program pravidelného mesačného darcovstva. Cieľom je prostredníctvom adopcie zabezpečiť nielen jedlo a strechu nad hlavou, ale aj dobrú výchovu a vzdelanie, oporu a nádej na lepšiu budúcnosť.

Tehlička

Tehlička je pravidelné celoslovenské podujatie, ktoré Savio o. z. organizuje od roku 2006 v období pred Veľkou nocou. Jeho cieľom je informovať a vzdelávať o živote v chudobnejších krajinách a oblastiach sveta, formovať a viesť k spolupatričnosti i k spoluzodpovednosti.

Savio o z 02

Projekty Savio o. z.

Aktuálne je v Tanzánii realizovaný projekt, ktorý buduje zručnosti miestnych farmárov v oblasti pestovania jabloní v tropickom podnebí. Predaj jabĺk zabezpečuje farmárom udržateľný príjem, vďaka čomu môžu uživiť seba i svoje rodiny. Projekt realizujeme v spolupráci so sociálnym podnikom Tamu Tamu Tanzania s finančnou podporou SlovakAid. V Keni máme projekt zameraný na budovanie kapacít v oblasti fundraisingu, ktorého cieľom je zlepšiť finančnú udržateľnosť saleziánskych diel v krajine. V rámci tohto projektu sme na pol roka vyslali do Kene slovenského experta na fundraising v online prostredí.

Saleziánske misijné dobrovoľníctvo

Saleziáni don Bosca už viac ako 20 rokov každoročne pripravujú a vysielajú mladých dobrovoľníkov do rôznych krajín. Sú to veľkodušní mladí ľudia, ktorí sú ochotní dať sa do služby práve tým najchudobnejším.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Košice-Luník IX

Rok 2023 je v niečom špecifický. Konkrétne v tom, že po 2 rokoch lockdownov, teda s odstupom 3 rokov zažívame to, čo bolo predtým samozrejmosťou.

Keď nájdeš otvorenú náruč…

Bolo to v roku 2011. Naša prvá saleziánska skúsenosť sa začínala presne touto vetou: „Jakub, Baška, ja som Andy a ja Elen, vitajte doma!“

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín