Savio Run 2024 – „Bež za svojím snom“

od | máj 18, 2024 | Saleziáni

 

Text a Foto: SDB Michalovce

Spojiť oslavu svätého Dominika Savia, zdravé behanie a spoločenstvo strediska u Saleziánov v Michalovciach. Podarilo sa nám to v pekné nedeľné poobedie 5. mája, kedy sme mali bežecké podujatie SAVIO RUN 2024.

V peknom počasí bežali všetci od najmenších 3-ročných, ktorí mali 100 m beh až po 3 km beh dospelákov v okolí strediska. Na prezentáciu sa dostavilo celkom 93 bežcov a pri hlavnom behu – trikrát 1 km okruh po chodníkoch v užšom okolí strediska – nechýbala ani asistencia Mestskej polície.

Savio Run 05 2024 02

Savio Run 05 2024 03

Savio Run 05 2024 04

S myšlienkou prišiel animátor Marek Lesník a s partiou ďalších animátorov a podporou viacerých dospelých vrátane jeho rodiny to pekne pripravili. Detské trate – 100, 200, 300 a 600 m – sa bežali v priestore strediska s veľkou podporou fanúšikov. Z balónmi vyzdobeného štartu bol vyznačený 200 m okruh, ktorý najstarší žiaci bežali trikrát. Menších pri ich tratiach vždy viedol samotný organizátor Marek Lesník a tak nielen ukazoval smer bežania ale bol pre nich aj veľkou motiváciou. Pri hlavnom behu na 3 km nechýbali ani fanúšikovia pri trati a zastúpenie medzi bežcami mala aj saleziánska rodina. V cieli na každého čakala účastnícka medaila a občerstvenie.

ĎAKUJEME všetkým za účasť, veľmi peknú atmosféru a pomoc a podporu pri tomto vydarenom podujatí.

Savio Run 05 2024 05

 

Zdroj: SDB Michalovce

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

40 rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka

V tomto roku slávime defilé sto rokov Saleziánov na Slovensku. A v rámci osláv storočnice si 2. júna 2024 v popoludňajších hodinách rodáci z obce Čaňa pri Košiciach pripomenuli 40. rokov od smrti saleziána-kňaza dona Štefana Timka.

Bardejov

Aj v mesiaci máj sa konalo viacero víkendoviek na našej Brezovke. 5. – 6. mája sa stretli stredoškoláčky, ktoré prežili spolu obohacujúci a požehnaný čas.

Nová Dubnica

Májovou akciou číslo jedna bol deň farnosti. Doobeda sa slávila svätá omša zo sviatku sv. Jozefa Robotníka. Spestrením, ale i veľkým lákadlom, nielen pre najmenších, boli nafukovacie hrady.