Saleziánsky Plenér

od | aug 16, 2022 | Saleziánska rodina

 

Text a Foto: Jozef Kupka SDB

Na chate pri Banskej Belej prebieha už 17. ročník tábora pre mladých maliarov.

Plenér sa organizuje v dňoch 14. – 21. august a zúčastňuje sa na ňom 30 mladých ľudí, ktorí sa zaujímajú o maľovanie. Traja dospelí umelci a učitelia tu deťom pripravujú odborný program na každý deň, pomáhajú im zlepšovať svoje maliarske schopnosti a hľadať svoju vlastnú umeleckú cestu pri svojom ďalšom raste. Viacerí účastníci Plenéru sú tu už po niekoľký krát, pretože každoročne pravidelne prichádzajú a vytvárajú pekné spoločenstvo a kamarátske vzťahy.

Plener 08 2022 02

Plener 08 2022 03

Na Plenéri sú spoločné ranné a večerne modlitby, každý deň je tu sväta omša, poobede vždy šport. Ráno hneď po prebudení aj ranná rozcvička, na ktorú sa síce chodí ťažko, ale je to súčasť formovania nášho tela a pevnejšej vôle.

Plener 08 2022 07

V stredu sa koná celodenný výlet do Banskej Štiavnice. Okrem prehliadky historického mesta tu plenéristi robia aj svoju umeleckú prácu a na svojich kresbách zachytávajú niektoré prvky historickej architektúry Banskej Štiavnice.

Plener 08 2022 11

Posledný večer je pravidelne opekačka pri ohnisku, ale tento rok sa kvôli počasiu uskutočnila už vo štvrtok.

Plener 08 2022 04

Plener 08 2022 05

Plener 08 2022 06

Organizátorom Plenéru  je už 17 rokov salezián spolupracovník Pavol Rehák zo strediska Bratislava-Miletičova, ktorému tu s prácami pomáhajú viacerí pozvaní priatelia umelci.

O kuchyňu a kvalitné stravovanie sa veľmi obetavo starajú tri sympatizantky saleziánskej rodiny zo Zlatých Moraviec a Levíc.

Plener 08 2022 08

Plener 08 2022 09

Plenér už za sedemnásť rokov absolvovalo veľké množstvo mladých maliarov, ktorí tu zažili pekné chvíle a do svojho ďalšieho života si odniesli krásne zážitky. V tomto maliarskom kolektíve a v prírode prežili chvíle, na ktoré sa dlho spomína. A samozrejme posunuli aj svoju umeleckú kvalitu na vyššiu úroveň vďaka odbornému sprevádzaniu pri svojom maľovaní.

Plener 08 2022 10

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Spevácky zbor Radosť

35. výročie speváckeho zboru Radosť zo Senca sa nieslo v znamení spomienok a starých i nových piesní. Bol to opäť skvelý zážitok plný emócií a lásky

Formačné stretnutie sestier junioriek

V dňoch 9. – 11. 9. 2022 sa v Prahe uskutočnilo formačné stretnutie sestier saleziánok s dočasnými sľubmi (junioriek). Slovenskej výpravy sa ochotne ujala ich česká juniorka Veronika Beránková FMA.

Formačné stretnutie Združenia Márie Pomocnice

“Pravá nábožnosť neprekáža dobru, ale všetko robí krajším a dokonalejším”, slová sv. Františka Saleského, ktoré zazneli na formačnom stretnutí ADMA v dňoch 3. – 5. septembra 2022 v Prešove.

List pre celú saleziánsku rodinu

V roku 2024 oslávime 100. výročie príchodu saleziánov na Slovensko. A preto v nasledujúcom školskom roku chceme začať spoločnú prípravu celej saleziánskej rodiny na toto milé jubileum.

Nezabudnime na milosť počiatkov

5. augusta 2022 uplynulo 150 rokov od založenia Inštitútu Dcér Márie Pomocnice – sestier saleziánok sv. Jánom Boscom a sv. Máriou Dominikou Mazzarellovou v Mornese (Taliansko).

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Naši partneri

Boletim Salesiano Brasil

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín