Saleziánsky internát na Miletičovej už funguje

od | okt 29, 2022 | Saleziáni

 

29. septembra prežívali saleziáni v Bratislave na Miletičovej milú a významnú udalosť. Za prítomnosti otca provinciála požehnali obnovené priestory internátu a súčasne ho zasvätili blahoslavenému Titusovi Zemanovi, ktorý pôsobil na Miletičovej niekoľko rokov.

Internat 10 2022 02

Odteraz je to teda internát blahoslaveného Titusa Zemana! Po požehnaní sa všetci stretli v čajovni nového oratória, kde direktor domu a spolubrat zodpovedný za internát predstavili nových študentov komunite. Ubytovaných je tu 15 vysokoškolských študentov a 4 ukrajinskí chlapci. Po predstavení sa začala voľná diskusia a osobné rozhovory.

Internat 10 2022 03

Internat 10 2022 04

V dňoch 30. 9. – 1. 10. boli študenti z internátu na prvej duchovnej obnove vo Veľkom Bieli pri Bratislave za prítomnosti saleziána Igora Pechu a direktora komunity Karola Maníka (niektorí študenti direktora nazvali rektor internátu). V piatok to bolo spoločné posedenie a zábava. V sobotu duchovná obnova, možnosť vyspovedať sa a svätá omša. No a na záver si niektorí odvážlivci išli zaplávať a začlnkovať do blízkeho jazera.

Internat 10 2022 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Luník IX

Po dlhšej odmlke pozdravujeme z Luníka IX a ponúkame vám stručnejší prierez našich jesenných podujatí.

Poprad

Pozdravujeme z Popradu. Náš nový spolubrat Ján Drgoň ukázal všetkým, aký je šarkan, a na miestnej šarkaniáde atakoval výškou letu svojho šarkana pristávacie lietadlá.

Rorátne sväté omše v Novej Dubnici

Počas adventu sa ráno zvyknú slúžiť rorátne sväté omše. Aj saleziáni v Novej Dubnici ich slávia vo farskom kostole a na Spojenej škole sv. Jána Bosca.

Námestovo

Naši animátori zažili nádherný animátorsky jesenný víkend na fare v Lúčkach. Tu sa mohli ešte viac spoznávať a pri rozličných aktivitách vytvárať osobné vzťahy.