Saleziánsky internát na Miletičovej už funguje

od | okt 29, 2022 | Saleziáni

 

29. septembra prežívali saleziáni v Bratislave na Miletičovej milú a významnú udalosť. Za prítomnosti otca provinciála požehnali obnovené priestory internátu a súčasne ho zasvätili blahoslavenému Titusovi Zemanovi, ktorý pôsobil na Miletičovej niekoľko rokov.

Internat 10 2022 02

Odteraz je to teda internát blahoslaveného Titusa Zemana! Po požehnaní sa všetci stretli v čajovni nového oratória, kde direktor domu a spolubrat zodpovedný za internát predstavili nových študentov komunite. Ubytovaných je tu 15 vysokoškolských študentov a 4 ukrajinskí chlapci. Po predstavení sa začala voľná diskusia a osobné rozhovory.

Internat 10 2022 03

Internat 10 2022 04

V dňoch 30. 9. – 1. 10. boli študenti z internátu na prvej duchovnej obnove vo Veľkom Bieli pri Bratislave za prítomnosti saleziána Igora Pechu a direktora komunity Karola Maníka (niektorí študenti direktora nazvali rektor internátu). V piatok to bolo spoločné posedenie a zábava. V sobotu duchovná obnova, možnosť vyspovedať sa a svätá omša. No a na záver si niektorí odvážlivci išli zaplávať a začlnkovať do blízkeho jazera.

Internat 10 2022 05

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.