Saleziánske misijné dobrovoľníctvo

od | máj 3, 2022 | Misie, Časopis 3/2022

 

Text a Foto: SAVIO

Aj tento rok s nami môžeš vykročiť na cestu saleziánskeho misijného DOBROvoľníctva. Pozývame Ťa darovať rok svojho života v službe chudobným a zažiť skutočné DOBROdružstvo. Angola, Keňa, Tanzánia, Azerbajdžan, Južný Sudán či Luník IX – jedno z týchto miest možno čaká práve Teba! Neboj sa vystúpiť zo svojho sveta a ponúknuť vlastné talenty a schopnosti tam, kde to najviac potrebujú. Staň sa saleziánskym misijným dobrovoľníkom! Vyplň prihlášku na stránke www.savio.sk. A ak by si chcel vedieť ako to na takej misii vyzerá, sleduj sociálne siete občianskeho združenia SAVIO alebo navštív stránku www.dobrovolnici.saleziani.sk.

2203_18_dob 01

V júni 2021 sme po ročnej príprave na misiu odovzdali misijné kríže deviatim mladým, ktorí aktuálne pôsobia v Južnom Sudáne, Keni a Tanzánii.

2203_18_dob 02

Dobrovoľník Tibor sa zo svojej ročnej misie v Keni vrátil v januári 2022 a jeho ďalšie kroky viedli na Lunik IX, kde pôsobí ako učiteľ angličtiny. Pred misiou by nikdy nepovedal, že sa do školy ešte vráti, nie to ako učiteľ.

2203_18_dob 03

Naši dobrovoľníci Juraj a Kristián pôsobia v centre Bosco Boys v Keni, kde sa venujú chlapcom z ulice a trávia s nimi každý deň. Pomáhajú im s praním, s učením ale tiež si s nimi radi zahrajú futbal alebo sa zabavia pri spoločných oslavách.

2203_18_dob 04

Veronika už vyše päť mesiacov pôsobí v komunite sestier saleziánok v Južnom Sudáne v meste Gumbo. Venuje sa deťom v miestnej škôlke, ktoré nehovoria veľmi po anglicky, ale Veronika si k nim našla svoju cestu.

2203_18_dob 05

V Tanzánii na saleziánskej škole v meste Didia pomáhajú naše tri dobrovoľníčky: Mária, Baška a Magdaléna. Neváhali a vyskúšali si aj svoj prvý africký polmaratón, ktorý úspešne dobehli až do konca.

2203_18_dob 06

Aj Barča so Saškou sa na rok presťahovali k sestrám saleziánkam do Južného Sudánu, kde sa venujú práci na miestnej škole a vo voľných chvíľach napríklad maľovaniu.

2203_18_dob 07

Aktuálne máme v príprave skupinku jedenástich mladých, ktorí sú ochotní darovať rok svojho života v službe druhým. Už čoskoro niektorí z nich vycestujú do ďalekých krajín, kde ich čaká rok nezabudnuteľných chvíľ.

2203_18_dob 08

Vydaj sa aj ty na DOBROdružnú cestu cez saleziánske misijné dobrovoľníctvo!

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Savio o. z.: Dar vzdelania, ktorý ostáva navždy

Občianske združenie SAVIO úzko spolupracuje so saleziánskym misijným oddelením a podporuje saleziánske misijné dielo v rozvojových krajinách. V tomto roku oslávi už 14. výročie PROGRAMOV ADOPCIÍ.

Pozdrav z Azerbajdžanu

Milí spolubratia, príbuzní a dobrodinci misie v Azerbajdžane. Srdečne vás všetkých a každého osobne pozdravujem vo veľkonočnej oktáve. Tento rok som azda prvýkrát v živote nestihol do sviatkov poslať žiaden pozdrav.

Jakutsk

V našom oratku a mládežníckom stredisku sme pokračovali v pravidelných, najmä víkendových aktivitách. Oteplilo sa nám na príjemných – 20, a preto sme využili dary tohto prostredia a boli sme sa korčuľovať.

Tehlička 2023 – Angola, Huambo

Saleziáni v Angole otvárajú novú prítomnosť v meste Huambo. Je to miliónové mesto, 600 km od Atlantického oceánu vo vnútrozemí Angoly.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.