Saleziánske miništrantské stretnutie 2023

od | mar 7, 2023 | Saleziáni

 

Foto: Filip Balvan

V dňoch 24. – 26. februára hostila SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline vo svojich vynovených priestoroch viac ako 150 miništrantov, animátorov a saleziánov z celého Slovenska. Konalo sa tu Saleziánske miništrantské stretnutie.

 

 

Účastníci sa ubytovali na školskom internáte. Po prehliadke školy nasledovala večera z vlastných zásob a svätá omša, počas ktorej sa chlapcom prihovoril don Ján Holubčík, delegát pre pastoráciu mládeže. Deň zakončili bohatým zábavno-súťažným programom po ktorom nasledovala večierka pre chlapcov a spoločné stretnutie pre saleziánov a animátorov.

SMS 03 2023 05

Na sobotné dopoludnie pripravili organizátori pestrú ponuku rôznych aktivít. Chlapci si mohli vybrať spomedzi workshopov ako lezecká stena, sebaobrana, šerm, alebo viac miništrantsky ladených ako katechetický či  liturgický workshop, prácu v grafickej alebo stolárskej dielni, či varenie a kreslenie. Záver doobedia patril krátkej duchovnej obnove a svätej omši, ktorej predsedal don Jozef Luscoň, veľký apoštol miništrantov a tvorca mnohých kníh určených nie len miništrantom.

SMS 03 2023 04

Poobede po rekreácii a športoch bola pripravená veľká hra v priestoroch celého žilinského saleziánskeho diela. Po večeri nasledoval ďalší zábavno-súťažný program a po večierke mladších chlapcov opäť stretnutie animátorov a saleziánov, teraz aj s výdatným pohostením.

SMS 03 2023 03

Nedeľné ráno začali miništranti spoločnou svätou omšou, ktorej predsedal don Peter Timko, provinciál saleziánov na Slovensku. Všetci boli samozrejme oblečení v miništrantskom a po svätej omši si spravili aj spoločné foto pri soche dona Bosca.

SMS 03 2023 01

Zdroj: Fara Nová Dubnica

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín