Saleziáni v Michalovciach – pomoc ľuďom z Ukrajiny

od | mar 29, 2022 | Saleziáni

 

Saleziánske stredisko v Michalovciach ubytovalo doteraz celkovo 141 ľudí z Ukrajiny, zväčša to boli mamy s menšími deťmi, niektorí mali so sebou aj staré mamy.

Pre takmer všetkých sa podarilo vybaviť dlhodobé ubytovanie v iných mestách, a pre niektorých aj zamestnanie. Vďaka patrí aj mnohým dobrovoľníkom, ktorí sa striedajú a pomáhajú so všetkým potrebným. Viac sa dočítate na stránke: SDB Michalovce.

Saleziáni pre ubytovaných chlapcov zorganizovali aj malý výlet do okolia mesta.

Michalovce 03 2022 02

Chlapci z Ukrajiny na výlete pri Zemplínskej šírave (Foto: Juraj Chorvatovič)

V Michalovciach je už zriadených niekoľko veľkých nocľahární pre ľudí z Ukrajiny, no aj saleziáni budú ďalej poskytovať túto službu hlavne pre ženy s deťmi.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou zapojili do služby a pomoci. Ďakujeme Pánu Bohu, že môžeme takto prežívať dobročinnú lásku. Zostaňme spojení v silnej modlitbe za pokoj pre Ukrajinu a v solidarite s ľuďmi, ktorí kvôli tejto vojne trpia.

Michalovce 03 2022 03

 

Zdieľať článok

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Slávnosť Márie Pomocnice kresťanov

V stredu 24. mája oslávili veriaci zo saleziánskej farnosti v Bratislave-Miletičovej titul svojho chrámu – Pannu Máriu Pomocnicu kresťanov.

Stretnutie saleziánov koadjútorov

Saleziánska charizma je veľmi bohatá a pestrá. Jej jadro tvoria saleziáni, ktorí svoje povolanie prežívajú v dvoch navzájom sa dopĺňajúcich formách – ako saleziáni kňazi a ako saleziáni koadjútori, tiež nazývaní saleziáni laici.

Košice-Tri hôrky

Od marca tohto roku saleziáni v Košiciach na Troch hôrkach úspešne rozbehli utorkové vysokoškolské večery A.K.A.

Banská Bystrica

Až traja bratia a jedna sestra z našich komunít mali životné jubileá alebo „bežné“ narodeniny počas uplynulého mesiaca. Tak ešte raz „auguri“.