Saleziáni v Banskej Bystrici

od | okt 7, 2021 | Saleziáni

 

Autor: saleziáni Banská Bystrica / Foto: Samuel Šnek a SDB BB

September sa skončil a my s radosťou môžeme konštatovať, že zatiaľ fungujeme. Oproti minulému roku je to obrovský posun a veľmi sa z toho tešíme. Úspešne sme ukončili prázdniny animátorským výletom, kde sa vyše 50 animátorov školilo, oddychovalo, ale aj plánovalo nový školský rok.

Saleziani v Banskej Bystrici 02

Posledný deň prázdnin patril Bodke za prázdninami v Levoči, kde sme opäť obhájili prvenstvo v počte chlapcov za stredisko.

Saleziani v Banskej Bystrici 01

Tento rok sme sa rozhodli otvoriť Salezko o týždeň skôr, a to práve preto, aby sa nestalo, že ani neotvoríme a už by sme museli zavrieť. Otvorenie dopadlo nad očakávania. Prišlo veľké množstvo nových ľudí a využili sme to aj na zapisovanie detí do stretiek. Sme veľmi radi, že po online období to vyzerá tak, že budeme mať opäť plné stretká. Tie už bežia a animátori sú oproti minulému roku oveľa viac pripravení prejsť aj do online podoby. Spustili sme činnosť všetkých tímov v Salezku, rozbehli sa prípravy birmovancov, prvoprijímajúcich a podobne. Nový spolubrat v komunite Ľudovít Baňovič sa naplno ponoril do učenia náboženstva na blízkej základnej škole, v čom vidíme veľkú príležitosť ešte viac osloviť deti a prilákať ich do strediska.

Saleziani v Banskej Bystrici 03

Saleziani v Banskej Bystrici 04

Samozrejme, že sme sa s celým autobusom zúčastnili aj na púti za Svätým Otcom. Posúvame sa, ako je už zvykom, aj v rekonštrukciách. Čoskoro po letnej pauze dokončíme celú fasádu domu, vylepšujeme novú terasu, ľudia sa môžu tešiť z nových moderných lavičiek v celom areáli a podobne. Don Baňovič plánuje od budúceho týždňa rozbehnúť pravidelné obnovy rodín a sme veľmi radi, že od začiatku septembra máme za sebou už tri turnusy duchovných cvičení a ďalšie nás čakajú. Veľmi nás tiež teší, že ak sa nič nepokazí, čoskoro budeme mať vyše desať nových saleziánov spolupracovníkov.

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Bratislava-Miletičova (1950 – 2024)

Pôsobenie saleziánov v Bratislave na Miletičovej ulici sa začalo v roku 1933. Násilne ho však ukončil nástup komunistickej diktatúry. Spolu s ostatnými mužskými rehoľami nemohli saleziáni od roku 1950 v Československu oficiálne pôsobiť.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano Taliansko

Salesiánský magazín