Saleziáni v Banskej Bystrici

od | okt 7, 2021 | Saleziáni

 

Autor: saleziáni Banská Bystrica / Foto: Samuel Šnek a SDB BB

September sa skončil a my s radosťou môžeme konštatovať, že zatiaľ fungujeme. Oproti minulému roku je to obrovský posun a veľmi sa z toho tešíme. Úspešne sme ukončili prázdniny animátorským výletom, kde sa vyše 50 animátorov školilo, oddychovalo, ale aj plánovalo nový školský rok.

Saleziani v Banskej Bystrici 02

Posledný deň prázdnin patril Bodke za prázdninami v Levoči, kde sme opäť obhájili prvenstvo v počte chlapcov za stredisko.

Saleziani v Banskej Bystrici 01

Tento rok sme sa rozhodli otvoriť Salezko o týždeň skôr, a to práve preto, aby sa nestalo, že ani neotvoríme a už by sme museli zavrieť. Otvorenie dopadlo nad očakávania. Prišlo veľké množstvo nových ľudí a využili sme to aj na zapisovanie detí do stretiek. Sme veľmi radi, že po online období to vyzerá tak, že budeme mať opäť plné stretká. Tie už bežia a animátori sú oproti minulému roku oveľa viac pripravení prejsť aj do online podoby. Spustili sme činnosť všetkých tímov v Salezku, rozbehli sa prípravy birmovancov, prvoprijímajúcich a podobne. Nový spolubrat v komunite Ľudovít Baňovič sa naplno ponoril do učenia náboženstva na blízkej základnej škole, v čom vidíme veľkú príležitosť ešte viac osloviť deti a prilákať ich do strediska.

Saleziani v Banskej Bystrici 03

Saleziani v Banskej Bystrici 04

Samozrejme, že sme sa s celým autobusom zúčastnili aj na púti za Svätým Otcom. Posúvame sa, ako je už zvykom, aj v rekonštrukciách. Čoskoro po letnej pauze dokončíme celú fasádu domu, vylepšujeme novú terasu, ľudia sa môžu tešiť z nových moderných lavičiek v celom areáli a podobne. Don Baňovič plánuje od budúceho týždňa rozbehnúť pravidelné obnovy rodín a sme veľmi radi, že od začiatku septembra máme za sebou už tri turnusy duchovných cvičení a ďalšie nás čakajú. Veľmi nás tiež teší, že ak sa nič nepokazí, čoskoro budeme mať vyše desať nových saleziánov spolupracovníkov.

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Košice-Tri hôrky

Po troch rokoch poznačených koronou sme konečne mali naživo Don Bosco Show, na ktorú sme pozývali najmä rodičov našich mladých. Tematicky sa viazala na prierez histórie storočnice, počas ktorej my saleziáni pôsobíme na Slovensku.

Jakutsk

Na slávnosť dona Bosca sa na liturgickom slávení v našom kostole zúčastnila pekná skupina ľudí a v priestoroch domu mládeže sa popoludní vystriedala asi stovka návštevníkov.

Banská Bystrica

V prvej polovici februára bol u nás saleziánsky ples, detský karneval a manželský večer. Pri týchto podujatiach sme sa snažili upevniť rodinné prostredie v našom stredisku.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín