Saleziáni spolupracovníci sa stretli na výročnej konferencii

od | jan 16, 2023 | Osobitný článok

 

Autor: Lucia Fojtíková ASC

V nedeľu 4. decembra 2022 usporiadali saleziáni spolupracovníci v Bratislave na Miletičovej svoju každoročnú výročnú konferenciu.

Neprítomného delegáta ASC, dona Jožka Krušaca zastúpil direktor domu don Karol Maník, ktorý celebroval spolupracovníkom svätú omšu o 15.00 hodine. Po svätej omši sa spolupracovníci premiestnili do sály pod kostolom, kde ich už čakalo agapé s mnohými dobrotami a družnými debatami. Program konferencie následne pokračoval príhovorom zástupcu provinciálnej rady ASC Petra Kertysa, ktorý okrem iného predstavil aj heslo na rok 2023 byť „Ako kvas v dnešnej ľudskej rodine – laický rozmer rodiny dona Bosca“, byť autentickým, pôsobiť ako kvas tam, kde nás laikov Boh zasadil. Je potrebné hľadať to, ako sa pozerá Boh, premýšľať, v čom sa spôsob konania každého z nás podobá/približuje tomu Božiemu. Direktor Karol Maník vyjadril pekné prianie užšej spolupráce s rozmanitými skupinami laikov v stredisku Miletičova. Nasledovali prezentácie členov miestnej rady strediska, manželia Baginovci informovali o činnosti Family Garden a napokon manželia Kosmeľovci obohatili spoločenstvo zážitkami z ich misie v Afrike. Po blahoželaní jubilantom a v príjemnej atmosfére don Maník požehnal všetkých prítomných a zakončil tak konferenciu.

 

Zdieľať článok

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín

0 komentárov

Odosla komentár

Ďalšie články kategórie

Priateľ je navždy

Zmätený starec z Chieri v ten deň obedoval na hlavnom mieste v jedálni Kongregácie a rozprával o svojom priateľstve s Jánom Boscom v Chieri.

Plnený chlieb

Fotorecept ako si pripraviť chlieb plnený rôznymi chutnými surovinami.

Don Bosco, ľudový kazateľ

Náš obraz dona Bosca ako kňaza, ktorý sa venuje chudobnej a opustenej mládeži, je potrebné doplniť aj o obraz dona Bosca kňaza a obetavého kazateľa pre ľudové vrstvy.

Ángel Fernández Artime

Hlavný predstavený saleziánov a
X. nástupca dona Bosca

Zobraziť

Najčítanejšie za posledný mesiac

Naši partneri

Boletín Salesiano Španielsko

Il Bollettino Salesiano

Salesiánský magazín